Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A fiatalok miért angolt...

A fiatalok miért angolt tanulnak? Miért nem németet?

Figyelt kérdés
Ausztria, Németország sokkal közelebb van, mint Anglia, Amerika, Ausztrália. Sokkal egyszerűbb Ausztriában, Németországban dolgozni. Főleg így, hogy kilépett Anglia az EU-ból.
2022. máj. 27. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

IT nyelve az angol, ahogy sok szakmáé is.

Az internetes tartalmak nagy része is angol.

2022. máj. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Mert az angol világnyelv
2022. máj. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Én németet fogok taníttatni a gyerekemmel. Ennek az az oka, hogy angolul már alapból megtanul az ember a környezetéből, ahogyan én is tettem. Rengeteg anyag van már online angolul, a német is elég hasznos Magyarországon, sőt rengeteg német vállalat van jelenleg itt. Én úgy gondolom, hogy a sok nyelvtani szabály miatt van akinek nehezebb, és ezért ellentétben az angollal mindenképpen javasolt tanárral foglalkozni vele. De egyébként, ahogy leírták világnyelv, és az IT világa angol. Én személy szerint egy kicsit azt érzem, hogy ez már nem egy új/meglepő készség, hogy valaki beszél angolul, ezért érdemes mellé egy másik nyelvet tanulni, de ennek nem feltétlen kell a németnek lennie: olasz, spanyol, francia, orosz, kínai. Csak ezek közül első nyelvnek a német érhető el Magyarországon az angol mellett.
2022. máj. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
A német nehezebb és a legtöbb iskolában nem valami minőségi a német oktatás.
2022. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Nem az a léyneg, mi van közelebb, hanem mit lehet jobban használni.

A neten bármilyen infót keresel akármilyen témában, a találatok nagy többsége angolul található.

Ezért kezdtem el én is 50 fölött megtanulni angolul, sokkal többbre megyek vele, mint a némettel (amit mellesleg szintén C1 szinten tudok).

2022. máj. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Az angol világnyelv, sokkal többen beszélik, mint a németet. Az internetnek hála, minden sokkal közelebb van.
2022. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

Nekem az összes gyerekem angolul és németül tanul. Az angol kötelező, a német melegen ajánlott. Így mind a kettőt felvetettem velük.


Némettel jobb fiatalabb korban kezdeni, mert az angol ragad magától idősebb korban is, a német viszont nehezebben tanulható felnőttként.

2022. máj. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Akárhogy is utáljuk a világ csendőrét, és még ha az Egyesült Királyság ki is lépett az EU-ból, attól még az angol a világnyelv.
2022. máj. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%

Angol az IT nyelve ahogy írták is+ angol a világnyelv + a fiataloknak már a "nyugat Németország" az isten...

Mellesleg angolt szeretem, németet utálom.

2022. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
már NEM a* bocsánat
2022. máj. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!