Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A fiatalok miért angolt...

A fiatalok miért angolt tanulnak? Miért nem németet?

Figyelt kérdés
Ausztria, Németország sokkal közelebb van, mint Anglia, Amerika, Ausztrália. Sokkal egyszerűbb Ausztriában, Németországban dolgozni. Főleg így, hogy kilépett Anglia az EU-ból.
2022. máj. 27. 19:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%

Szüleim ugyenezen logika mentén írattak be először németre, hogy a németes országok közelebb vannak ... 16 évesen felsőfokúztam, azóta sem tudtam sehol használni. Egy időben a szintentartás végett vásároltam német nyelvű újságokat, de meguntam. Közben meg kellett tanulnom angolul és ott nem kell szenvedni a szintentartással, mert mindenhol tudom használni: munkában, otthon filmeknél és sorozatoknál, fórumozásnál, tanulásnál, stb.


Speckó munkahelyeken van előnye, meg persze ha német nyelvű területre akarsz menni élni. 10 éve még próbálkoztak a német székhelyű cégek azzal, hogy a magyar leányvállalatok állásaihoz kötelező feltételnek szabták a németet. Aztán felhagytak vele a munkaerőhiány miatt.

2022. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

5


csak szólok, hogy jó német nyelvtudással rengeteg mindent találsz nélmetül is a netzen, magamról tudom.


tehát senki ne gondolja, minden angolul van, én rengeteg csemegét találtam, ami német nyelven volt csak elérhető, míg a többség csak angol forrásokra hivatkozott, én elő tudtam rukkolni olyan adatokkal, nevekkel, amikkel ők nem.


ami angolul fenn van, az németül is megtalálható általában, de ami németül van fenn, abból nem mindig találsz angol fordítást.

2022. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az 5-ös vagyok, sok éve élek Németországban és éppen azért kezdtem el angolul tanulni, mert rengeteg speciális infó csak angolul van meg.

Igaz, hogy nem általános témákat kerestem és nem olyasmiket, amik sok embert érdekelnek részletesen.

Egyikböl sem volt német fordítás (a google fordító nem számít, az nem ad értékelhetö eredményt).

Másrészt éppen mert a németet sokkal kisebb területen és sokkal ekvesebb ember használja, ezért nem fordítják le angolra, mert a legtöbb témáról van legalább annyira jó angol cikk is.

2022. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én szimplán nem szeretem a németet. Nem szép leírva, kiejtése se tetszik, rossz hallgatni. Sajnálatomra viszont kötelező tanulnom, úghogy valami ragad rám is.
2022. máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az angol az IT nyelve, a legtobb kulfoldi ha beszel idegennyelvet akkor az az angol, az interneten is sokkal tobb minden van angolul mint pl nemetul, stb.

Ha pl elmesz Nemetorszagba akkor tuti talalsz olyat aki beszel angolul. De hany embert talalsz pl Irorszagban, Angliaban aki beszel nemetul?

De mondhatnam peldakent pl Olaszorszagot is. Az olaszoknak nem jo az angol tudasuk de meg igy is konnyebb olyat talalni aki beszel angolul mint nemetul.

En amerikaban elek, itt az emberek annyit tudnak nemetul hogy Gesundheit :D

2022. máj. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!