Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hallás utáni értés vizsgára...

Hallás utáni értés vizsgára milyen technikát ajánlanál?

Figyelt kérdés

B2 (középfok)


A nyelv nem annyira érdekel, de fontos lenne, hogy meglegyen a vizsga amilyen gyorsan csak lehet. Nem részletezem miért.


Kb B1-es szinten vagyok. Ezeket tudom eddig:

- mintavizsgák gyakorlása

- tollbamondással gyakorolni a szövegértést hallás után

- szókincsfejlesztés témák szerint


Van még más javaslatod esetleg?

Igyekszek Youtube-on is nézni B2-es anyagokat, vizsgákra készülőknek.

Nyelvtanárra nem költenék.



2022. máj. 30. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Hallás utánira érdemes ezt csinálni;


-Meghallgatod normál módon. Ha érted, jó. Ha nem:

-Meghallgatod lassítva. Remélhetőleg már érteni fogod.

-Utána megint normálon, koncentrálva arra a részre, ami nem ment.


Egy idő után egyre kevesebbszer kell majd lassítva meghallgatnod.


Ha nagyon nem megy, és van hozzá leírt szöveg, akkor a kettőt együtt használva a nehezen érthető részeket tudod rendbetenni.

2022. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hallásértésre én anno érettségis hanganyagokkal gyakoroltam (elsőnek közép majd emelt).

Amikor elolvastam a feladatot aláhúztam 1-1 részben egyes kulcsszavakat, kérdőszakat. Általában 2x-3x játszák le nyelvvizsgán a szöveget. Első hallgatásnál ha lehet, ne írj be rögtön semmit, hanem hallgasd végig a szöveget, jegyezd meg a fontosabb információkat, majd a két lejátszás között írd be a válaszokat, amikre elsőre tudod a választ.

Én miután meghallgattam 2x, mindig megnyitottam a hanganyag szövegét, majd újra elindítottam, így párhuzamosan olvastam és hallgattam, tehát amely szavakat nem ismertem fel hallásra először, azt írásban is láttam.


Ez az én technikám, mindkét nyelvből (angol, német) így készültem fel mindig

2022. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

szerintem alapfokon legjobb, amit tehetsz, hogy tovább tanulod a nyelvet, és majd ha közzépfokon vagy, elmégy vizsgázni... (tudom, ez nem opció, mert mindjárt kész a diplomád csak lusta voltál eddig bármit is tenni érte, hogy valóban kézhez kaphasd és most megy a kapkodás)

a hallásértéssel az a probléma, hogy amíg hiányzik a szókincsed hozzá, mindegy milyen vizsgafelkészülést játszol, a nyelvi szinted nem lesz elegendő ahhoz hogy levizsgázz.

2022. máj. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak mondom: köze nincs az egésznek semmilyen diplomához.

Egy állampolgárságot vagyok jogosult így felvenni a nyelvvizsgával, de mivel az angollal és más nyelvekkel boldogultam eddig ezért az X nyelvet nem fejleszettem.


De a mostani Huxit-es röfögést hallgatva inkább felveszem ezt állampolgárságot is, mert nem akarok Magyarországra visszaköltözni.

2022. máj. 30. 15:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahol en elek, ott ki van adva a kerdesek es valaszok, beszelgetesi temak az allampolgarsag megszerzesi vizsgara. Szerintem ahol te vagy ott is kell ilyennek lenni.
2022. máj. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amiről te beszélsz, az a honismereti vizsga.

De nyelvvizsga is kell. Én most a nyelvvizsgára készülök.

2022. máj. 31. 08:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Hat Nalunk a nyelvvizsga is minimalis. Nagyon keves tudas kell hozza.
2022. máj. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!