Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell angolból érvelni...

Hogyan kell angolból érvelni emelt szinten?

Figyelt kérdés

Sosem gyakoroltam ilyent és holnap szóbeli lesz. Elég ha elkezdem mondani a dolgaimat, amiket gondolok és ezt végig hallgatja a tanár? Ha jól tudom kapok egy papírt, amin rajta lesznek az érvek. Arról nézhetem majd a vazlatpontokat és fogalmazhatok onnan mondatokat? Be vagyok sz.rva rendesen bakker😣


Vannak esetleg még olyan szó fordulatok, amiket itt megéri említeni? És hogyan kell kezdeni az érvelést?



2022. jún. 2. 18:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
65 pontom lett írásbelin, remélem ha folyékonyan el tudok társalogni majd alap szókincsel akkor az fölött maradhatok, mivel 60 felett jár a nyelvvizsga.
2022. jún. 2. 18:13
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Úgy, ahogy magyar szinten.

Viszont a nyelvtani szabályokra figyelj oda.

2022. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, mondd el a véleményed, a gondolataidat, de közben nagyon figyelj a nyelvtani szabályokra. Esetleg használhatsz feltételes módot meg ilyeneket, de csak akkor, ha biztos tudod őket

Menni fog!

2022. jún. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Még valami.

Margitay Tihamér: Az ​érvelés mestersége (2007)

[link]

[link]

2022. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Üdv: 2. válaszoló
2022. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hajjaj! Nem lesznek rajta érvek, egyszavas szempontok lesznek rajta (pl Ár. Környezeti hatások. Közlekedési hatások.)Ezzel az eredménnyel, hogy meglegyen a nyelvvizsgád, az a csodától eltekintve kizárt. Ha 65 pontod van, akkor a 30-ból 25 pontot kellene kapnod a szóbelire. Azt alapszókinccsel, 54 %-os írásbelivel, és teljes képben nem levéssel és felkészületlenséggel kizárt, hogy megkapd. Ahhoz komoly tudás kell.
2022. jún. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
60% felett jár a nyelvvizsga, nem 60 pont. Ha 65 pontod van, az 54%, és tényleg 25 pontot kell még elérned. Ha 65%-od van, akkor ha jòl szàmolom, 12 pontot kell mèg elèrned.
2022. jún. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

(Utolsò vagyok)

Nyelvnèl összesen 90 pontot kell elèrni, hogy meglegyen az ötös, mert az összpontszàm 150 pont ès annak a 60%-a 90.

2022. jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lényegében az amit 2# mondott. Szövegkörnyezet lesz a döntő.


Ja és egy dolog, mindig figyelj, hogy vagy valami mellett vagy ellen érvelj. Ne legyen olyan, hogy pl: "a cigi rossz mert..." két mondattal később meg "jajj de jó cigizni..."

2022. jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült?
2022. jún. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!