Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő, amíg valaki...

Mennyi idő, amíg valaki középfokú angol nyelvtudásról eljut a felsőfokú nyelvtudásig?

Figyelt kérdés

2022. jún. 5. 17:26
1 2
 1/11 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Változó, de szerintem egy év minimum kelleni fog hozzá.
2022. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

Most ez komoly kérdés? Tényleg azt gondolod, hogy a tanulás intenzitásától és formájától, valamint a nyelvtanuló képességeitől, nyelvérzékétől ez független?


Elárulom, van, amikor egy év simán elég lehet (pl. egy jó nyelvérzékű fiatal, nyelvterületen élve és egész nap intenzíven angolozva); s van, amikor 20 év sem elég (pl. egy nyelvérzékkel nem megáldott ember heti egy-két órai otthoni angolozással).

2022. jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Erős középfokkal, szóval ha nem éppen csak átcsúszott az ember, és ha nem dől hátra azonnal pihenni (felejteni), kevesebb mint egy év alatt sikerülhet. Nekem kb. 8 hónap telt el a két vizsga között úgy, hogy hetente jártam tovább ugyanahhoz a tanárhoz. (Sosem volt gondom a nyelvtanulással, de pl. akkor még nem volt itthon Netflix sem, ma már ez is könnyebb, annyiféle angol tartalom elérhető hogy ihaj, sokat segít).
2022. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kinek mennyi.
2022. jún. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenféle különleges ha nélkül egy évet szoktak mondani, ami alatt általában egy tanévnyi átlagos nyelvtanfolyamozást értenek.
2022. jún. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%
#5: Nem tudom, ezt honnan veszed. Egy év alatt egy átlagos képességű ember csak igen intenzív nyelvtanulással juthat el középfokról felsőfokig. Nehogy valaki azt higgye, hogy egy heti 2-3 órás angolozással ez sikerülhet. Ha heti 15-20 órát angolozik, lehetőleg tanár irányításával és segítségével, akkor igen.
2022. jún. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, ezt honnan veszed."

Hát, ezt nyelviskolai nyelvtanároktól. :D Meg saját tapasztalásból. Meg a Világból, ahol is az Advanced kötet az általam ismert nyelvkönyvcsaládoknál mindenütt egy kötet.

Egyébként kis rokonom, aki nem különösebben szorgalmas, a gimi második évének végén tett egy B2-t, aztán harmadik végén meg egy C1-et.


"Nehogy valaki azt higgye, hogy egy heti 2-3 órás angolozással ez sikerülhet."

Mondjuk én átlagos tanfolyamozást írtam, ami alatt heti kétszerit ért az ember, és persze otthoni felkészülést is, ami a minimumnál, hogy kész van a lenyó meg tud makogni, még heti két délután.

2022. jún. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A rekorder, egy 52 nyelven beszélő pap nulláról közel anyanyelvi szintig 3 hét alatt tud eljutni. Én több mint tíz év katalógus olvasgatás után az elektronika témájú cikket eltudom olvasni, de a szépirodalmat, verset csak ugatom. Beszélni meg egyiket se. Körülbelül 100 napot voltam összesen Spanyolországban kisebb turnusokban. Ez alatt annyi ragadt rám, hogy jobban megértetem magam egy spanyollal, mint egy angollal. Voltam két hónapot Oroszországban is. Két hónap és egy üveg vodka után pohárköszöntőt mondtam oroszul, és meg is értették.

A húgom az eszperantót nulláról felsőfokra 3 hónap alatt tanulta meg, hogy meglegyen a diplomához előírt nyelvvizsgája. A franciát 4 évig tanulta a középiskolában, és ez csak középfokra futotta. Az egyik lány osztálytársam beiratkozott egy bentlakásos iskolába, ahol angolul tanult. De olyan szigorú körülmények között, hogy egyetlen magyar szóért ebédmegvonás járt, ha a tanár meghallotta. Egy év után szinkronban fordította az angol híreket magyarra.

A leírtakból látszik, mennyire mindentől függ a nyelvtanulás sikeressége. A nyelvtől, az egyéntől, az elhatározás komolyságától, a körülményektől. Nem lehet jó válasz adni a kérdezőnek.

2022. jún. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7: A példák, amelyeket írsz, a pozitív kivételt jelentik. Ez csak nagyon jó nyelvérzékűeknek megy ilyen gyorsan és könnyen. A többségnek nem.


Jelenleg az a nemzetközileg általánosan elfogadott szakmai álláspont, hogy az angoltól nyelvcsaládilag jelentősen eltérő anyanyelvűek (pl. a magyarok) esetében átlagosan 900 öra tanulás kell a B2 szintről a C1 szintre jutásig, amelynek ideálisan a negyede tanári vagy tanfolyami órát kell jelentsen. Ha utánaszámolsz, ez azt jelenti, hogy egy év alatt heti 18 óra tanulás kell, ebből heti 4-5 óra tanárnál. Úgyhogy amit a #6 válaszomban írtam, teljesen megalapozott volt. Nyilván a nyelvi intelligenciában az emberek széles skálán mozognak, s természetesen van, akinek sikerülhet feleennyi tanulással is B2-ről C1-re jutni, de most az átlagemberekről van szó.

2022. jún. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
...és az átlagnak meg egy év tanfolyamozás elegendő. Itt voltunk már az #5-nél is. Ami megállapítást az utolsó 30 év tapasztalatai alapján mondanak a nyelvtanárok (előtte azért elég kevés páciense volt egy felkészítőnek, felsőfokra ahhoz, hogy következtetéseket lehessen levonni)
2022. jún. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!