Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak magamtól németül?

Hogy tanuljak magamtól németül?

Figyelt kérdés

Már tanultam, de kb csak a2 vagy b1 szinten vagyok. Inkább a2.

Vannak jó könyveim, de a német nyelvtani abc a kedvencem.

Mit csináljak? Csak olvassam vagy kêszítsek jegyzetet és azt nézzem, olvassam minden nap?

Már annyi módszert próbáltam, de munka mellett, úgy hogy kevés időm van, nem volt egy módszer se hatékony.

Egyáltalán a jegyzet készítése a tankönyvből gépen segítene?



2022. jún. 6. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyelvtani szabályokat nézegetni nap mint nap nem igazán hatékony, sokkal jobban megmarad, ha először áttanulmányozod, majd konkrét feladatokat oldasz meg, ahol lehetőleg megoldás is van hozzá, hogy ellenőrizni tudd magad.
2022. jún. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséged👍
2022. jún. 6. 18:45
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak olyan taktikát szeretnék végre használni, amivel tartósan megmarad a tananyag, és nem felejtem el kis idő múlva.
2022. jún. 6. 18:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, sokan ellene vannak, de szerintem az az egyik legjobb nyelvtanulás, ha sorozatok nézel, olvasol, beszélgetsz anyanyelvi beszélőkkel(vannak erre oldalak). Tuti van jobb módszer, de nekem ez jobban bevált, mint a könyvből tanulás. És erre jobban rá is tudom venni magam. Szimplán átállítom a szinkront németre, vagy a vonaton egy magyar könyv helyett a Harry Pottert olvasom újra németül. Nem vesz el plusz időt, de én rengeteget fejlődtem mióta ezt csinálom. Angolul is így tanultam meg. Persze a nyelvtant sem rossz mellette megtanulni, csak én elég lusta vagyok, nem nagyon foglalkoztam vele. Viszont egy idő után magadtól is ki tudod következtetni a nyelvtani szerkezeteket, meg érzed, hogy hogy hangzik jól.
2022. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én eddig csak azt csináltam, hogy munkahelyen bekapcsoltam a youtube on német hírcsatornát. Persze nem tudok rá figyelni, mert másra koncentrálok, de próbálkozom így is.
2022. jún. 6. 19:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Annál lehet, hogy a német zene jobb lenne, főleg ha b1 szint körül vagy, mert a híreket szerintem úgy sem fogod megérteni. Zenéből meg ha találsz pár jót, ami tetszik, azokat ha többször hallgatod, előbb-utóbb egyre több mindent fogsz megérteni belőle.
2022. jún. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mamura válasza:
100%
A legtöbbet a gyerek mesékből tanulom. Egyszerűek, érthetőek, nem használnak nehéz szófordulatokat de mégis minden napi használatos kifejezés benne van. A filmekben néha olyan gyorsan beszélnek, hogy nem tudom követni. A másik ami nagyon jó még az a felírat, természetesen német nyelven
2022. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!