Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak olaszul magamtól?

Hogyan tanuljak olaszul magamtól?

Figyelt kérdés

Haliho! Szóval az a helyzet hogy évek óta nagyon szívesen tanulnék olaszul, az egész kultúra, az ottani élet, az irodalom gyönyörű, és szeretnék abbe még jobban belelátni. Voltam annyira szerencsétlen, hogy még pár éve az első gimis évem után 8.ban realizáltam hogy van olasz szakkör a suliban, elment a tanár. Egy ideje fűzöm anyuékat nyelvsulival, de mindennel úgy vannak hogy ha látják bennem a motivációt akkor talán (amit persze megértek, logikus is).

Most hogy már várok az angol nyelvvizsgám eredményére (C1) és idén előrehozott érettségiznék belőle, talán lenne egy kis plusz kapacitás az olaszra is, így gondoltam neki kezdenék.

Tud valaki tippeket adni hogy holl kezdjem? Néztem pár alap olasz tanulós angol videót (ABC, bemutatkozás, színek stb.) Valakinek nincs pár könyv ajánlata? Persze tudom hogy a lényeg hogy sokat használjam, film, sorozat, olvasás, ehhez persze a motiváció már bőven megvan csak az alapok hiányoznak.

Előre is köszi a segítséget! :))



2021. febr. 13. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Duolingo app, illetve van direkt ilyen öntanulós könyv-lemez készlet pl a PONS kiadótól.
2021. febr. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
PONS: nyelvtanfolyam kezdőknek. Kifejezetten önálló nyelvtanulásra találták ki.
2021. febr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

Szerintem ez a legjobb ingyenes tananyag (a nyelvtani részre) ha az angol már megy:

[link]

2021. febr. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Italiano automatico

Easy Italian

Italian with Lucrezia

2021. jún. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lingq
2021. jún. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Először a szavakkal kezd! Drops alkalmazás nagyon jó és hatékony! Csak napi 5 percet enged előfizetés nélkül, így nem is unod meg hamar, mindennap motivál. Én direkt nem veszek előfizetést, így tetszik.
2021. júl. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy először megnéztem a youtubon egy alap 30 részes bevezető kurzust. Learn Italian in 30 days. Közben elkezdtem duolingózni, majd mikor elértem egy szintre elkezdtem olvasni a lingq-s sztorikat, amelyekhez van angol fordítás. Idővel elkezdtem nézni az Italiano automaticot angol felirattal. A lényeg az érthető és inspiráló input.

Van úgy hogy megnézek egy Italian with Lucrezias videót. Van ott minden: hallásértés, nyelvtan, stb stb

2021. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!