Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket tanuljak a nyáron?...

Melyiket tanuljak a nyáron? Melyiket lenne érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

9 éve tanulok angolt, egész jó szinten vagyok belőle szerintem.

-hallásra jól értem, beszélni egész jól tudom, olvasás is jól megy, főleg akkor ha érdekel a szöveg (ha közepes akkor jól megy, ha számomra nehéz akkor nehezen)


Franciát idén szeptemberben kezdtem el, eléggé gagyi a tanár, de szentem egész jol haladok vele ahhoz képest.


Szóval szerintetek melyiket lenne érdemesebb a nyáron tanulni?

Vagy ha mind kettőt, akkor hogy osszam be rá az időmet? (1-ik nap ez vagy egyik hét ez utána pedig másik pl?)



2022. jún. 13. 21:13
 1/8 A kérdező kommentje:
*tanuljam
2022. jún. 13. 21:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt de ha kevesebb időd van akkor franciát
2022. jún. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hogyan osszam be az időmet? Hogy lenne praktikus, hogy mindkettőt tanuljak egyszerre?


Pl.: naponta mindkettőt

Naponta csere

Hetente csere

Hónaponta csere

Vagy 2 hét francia 1 hét angol

2022. jún. 13. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt már neked kell kilogisztikáznod, te érzed hogy ideális neked
2022. jún. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy tanulok egyszerre németül és oroszul, hogy rutinból tudom magamról, melyikre kapok aznap ihletet. Nem méricskélem, hogy melyiket hány napig tanulom, vagy hogy melyiket több ideig.

Az viszont tervem, hogy egy könyvet párhuzamosan angolul és németül olvasok el, így a németet az angol alapján kilogikázom.

Ha ez jól megy, az orosszal is megpróbálom később, de nem sietek vele, amíg az alapok nem biztosak. Igazából felesleges is egymáshoz viszonyítgatni hogy melyikkel vagyok előbbre, nem versenyeztetem a nyelveket egymással. :)

2022. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi, az ötletet, meg hogy te hogy csinálod


Amúgy azt nem tudom, hogy most a franciát, hol kezdjem el (újra akarom kb. Kezdeni, mert alig ért valamit a tanár… meg nem is nagyon értem)


Tehát először tanuljak szavakat meg kifejezéseket vagy nyelvtant vagy is is mind kettőt?

2022. jún. 13. 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom. Sajnos én is nyelvtanár vagyok, tehát alig értek hozzá...
2022. jún. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én németet és angolt tanulok és ezekből szeretnék nyáron tanulni.

Én jelenleg úgy csinálom h alapbol naponta váltom, de van h délelőtt nemetezek picit aztan délután angol. Én is úgy osztom be sokszor h mihez van kedvem.

Én a nyelvtannal kezdtem es mellé napi 30-40 szót tanulok. Netflixen ezen a 2 nyelven nézek sorozatokat magyar felirattal.

2022. jún. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!