Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanultok nyelvet munka...

Hogy tanultok nyelvet munka mellett?

Figyelt kérdés

Reggel 5-kor kelek, délután 5-kor érek haza. Hulla vagyok. A feladataimat ellátom otthon és aztán 9-kor már ágyban vagyok. Napközben nehéz szellemi munkát végzek, de közben szaladgálok is mint az őrült. Arra idegrendszerem nincs, hogy elkocsikázzak még nyelvsuliba is.

Szóval otthonra kell kitalálnom valamit.

A tömegközlekedéses tanulás nem jön be, mert autóval járok nagy távot.


Otthonra kellene megoldás, ami ilyen napi fél óra-egy óra ráfordítással is hoz egy kis eredményt.

Nyilván nem azonnali kell, nem hajt a tatár. B2 szintre szeretnék eljutni B1-ről. A felirat fordítgatás filmen csak felbas*, kb szótárazással tölteném el azt a másfél órát. Ez az egyetlen mód?

Nincs tapasztalatom sajnos egyedüli tanulással, mindig tanárral tanultam. Ott meg szóban annyit gyakoroltunk hogy rögzültek az új szavak.

Nem érzem hogy munka mellett bárhova is jutnék a tanulással. :(



2022. jún. 19. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én online tanfolyammal csináltam, B2-ről jutottam el C1-re angolból viszonylag komótos tempóban (a covid első hullámnál kezdtem 2020 áprilisban és idén márciusban vizsgáztam). Jelenleg ugyanezt csinálom a némettel, csak ott újrakezdőként. A lényeg, hogy minden nap beletedd a munkát, ha 10 perced van, akkor annyit, ha több van, akkor többet.
2022. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

1. Esetleg megadod hol tanulsz? Én is szeretnék C1-et, de annyira nem megy a nyelvtan. :(

Plusz dolgozom, suli, edzés, stb.

2022. jún. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 Persze, nem titok. A GO! Angol felsőfokú nyelvvizsga felkészítő tanfolyamával tanultam, de emellett folyamatosan fogyasztottam angol nyelvű médiát, filmeket, sorozatokat, illetve netes fórumokat is rendszeresen használok az írás fejlesztéséhez. Szóban meg leginkább a munkahelyen.

A nyelvtani rész a felsőfok esetében már egyébként semmi extra a középfokhoz képest, pár extra szerkezetet kell csak megtanulni. Én úgy érzékeltem, hogy inkább szókincsben, választékosságban fejlődtem, rengeteg szófordulatot eszembe se jutott volna korábban, hogy használjak.

2022. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3. Köszönöm! Szókincset nekem is kell fejleszteni, azon gondolkodtam addig hogyan tudom ezt orvosolni. :)
2022. jún. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!