Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy olasz nyelven...

Spanyol vagy olasz nyelven érdemesebb megtanulni? Milyen előnyei hátrányai vannak?

Figyelt kérdés

2022. júl. 12. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Inkább a spanyol, mert azt világszinten többet beszélik, Európàban is népszerűbb. Az olaszt csak Olaszországban tudod hasznosítani.
2022. júl. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
spanyol
2022. júl. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

Általánosságban csak egy olyan nyelv van, amit érdemes tanulni: az angolt. Ha az már jól megy, akkor amellé tanulható egy másik olyan nyelv, ami a munkaerőpiacon hasznosítható: a német, esetleg a francia.

Az olasz és a spanyol e tekintetben szinte elhanyagolható értékkel bír, így igazából csak az tanulja, aki hobbiból, kedvtelésből akarja megtanulni – ez már nem az "érdemes megtanulni" kategória, hanem a "szeretném megtanulni" kategória. Arra viszont mindegy, melyiket választja az ember: aki tud spanyolul, kicsit érteni fog olaszul is, és fordítva is.

Szóval, Kérdező, ha már tudsz angolul, akkor azt válaszd az olasz és a spanyol közül, amelyik közelebb áll a szívedhez. Egyik sem nehezebb a másiknál.

2022. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nêzd, úgy nem érdemes elkezdeni egy nyelvet, hogy csak a hasznot nézed és nincs mögötte motiváció. (Pl. hiàba hasznos a német sose tudnám megtanulni.)


Tanuld azt, amelyik jobban tetszik. (Később akár a másikat is megtanulhatod.)


Az igaz, hogy bármelyiket választod az angol fontos mellé. (Kb. az összes spanyolos- olaszos àlláshirdetésben folyékony angol mellé kérik.)


Hátránya miért lenne? Sosem hallottam még olyat, hogy a tudásnak hátránya lenne.

2022. júl. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%
Ha angolból nem vagy min. C1 szinten, felesleges más nyelvvel szenvedni. Meg kb. amúgy is felesleges másik nyelv.
2022. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Spanyol vagy francia, de csak ha már megvan az angol C1.
2022. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
77%
Én a spanyolt javasolnám, mert rengeteg országban beszélik, én is tervezem, hogy az angol és német mellé megtanulom egyfajta hobbiból, poénból, csak még nem tudtam igazán rászánni magamat.
2022. júl. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 stevesmith válasza:
78%

Mindkettő a Latin nyelvek csoportjába tartozik, szóval itt-ott vannak hasonlóságok!


Olasz: Olaszországban, San Marinóban, Svájcban és a Vatikanban beszélik.


Spanyol: majdnem egy fél kontinens beszéli: Dél-amerika(USA-Mexikoi határtól délre mindenki kivéve Brazíliát, Guyana,Suriname és Francia Guyana, természetesen az országának megfelelő dialektusban, de mégis ugyanaz a nyelv) ezen kívül európaban is(Spanyolország).

2022. júl. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%

Én most olaszt kezdtem tanulni, mert olasz cégnél dolgozom. De az itteni egyik kihelyezett főnököm is megkérdezte, hogy 'minek, normális vagyok? Mert 1000 évvel ezelőtt még megértené, de most már kb senki nem beszél olaszul csak az olaszok azon a kis félszigeten...'

Szóval ez alapján spanyolul.

De nekem mindkét nyelv tetszett már korábban is, szóval lehet ha ezt befejeztem még a spanyolt is elkezdem.

2022. júl. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Olaszul tanulnék.


Magyarként leszarom, hogy hány amerikai országban beszélik a spanyolt. Nemhogy dolgozni, de turistaként sem jut ezekbe el a magyarok többsége. Spanyolország pedig sehol nincs gazdaságilag Olaszországhoz képest.


Nem csak Olaszországban beszélnek olaszul. Ez is baromság. Például Svájc egy részén is. Nem beszélve a rengeteg olasz migránsról világszerte. Sokkal több olasz cég van, mint spanyol, nem csak Magyarországon, hanem például Ausztriában is. Oda meg inkább kijutnak a magyarok, mint mondjuk Mexikóba. Az álláshirdetések számából is látszik, hogy az olasz nálunk többet ér.

2022. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!