Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha elkezdem a spanyol tanulást...

Ha elkezdem a spanyol tanulást, összefogom keverni az elején az olasszal?

Figyelt kérdés
Ugye mivel románul beszélek, meg suliban franciául tanultam meg, és most olaszul tanulok, ami egészen jól megy. Viszont elakarom kezdeni a spanyolt is tanulni, és abból is szerezni egy haladói tudást, csak sokan mondták, hogy a spanyolban nagyon sok olyan szó van, ami az olaszban is van, de más jelentése van. Emiatt félek, hogy előbb utóbb összefogom keverni a kettőt. Mennyire vészes ez, vagy van olyan köztetek, aki mind a két nylevet tanulja/tanulta, és van egy feedbackje róla?

2022. júl. 12. 20:08
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én felsőfokon beszélem mind a kettőt. Lehet egyszer kétszer össze fogod keverni, de ez természetes, ne aggódj. És nem csak úgy keverhetsz, hogy a burrot mondasz spanyolul a vajra (vaj olaszul, szamár spanyolul), hanem teljesen független szavakat is. (Velem többször előfordult, hogy olaszul beszéltem és hirtelen spanyolul mondtam egy szót.) De emiatt ne aggódj. Nekem olyan volt, hogy már mind a kettő nagyon jól ment és olasz-spanyol fordítás órán automatikusan átváltottam egyikről a másikra és nem vettem először észre. De ez már akkor volt mikor automatikusan jött mind a két nyelv. Nagyon nagyon kezdőként nem érdemes egyszerre a kettőt, de ha az egyikből már elértél egy szintre (nekem középfok volt), akkor nem olyan vészes.
2022. júl. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!