Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kezdjek nulláról németet...

Hogy kezdjek nulláról németet tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék németül még idén megtanulni, nagyjából társalgási szinten, nincs szükségem nyelvvizsgára. Nézelődtem nyelvtanfolyamok iránt, de nekem az áraik húzósak voltak. Tudtok ajánlani könyvet amelyben jól leírják a nyelvtant, mondatalkotásokat, igeidőket, szavakat, kiejtést, stb.?

Eddig csak angolt tanultam, abból az Oxford nevű nyelvtankönyv volt ami nekem nagyon bevált, németből is egy ehhez hasonlót keresnék.

Vagy valami olyan sulit ami felkészít korrekt áron egy alap szintre amin el tudnék indulni?

Németben majd dolgozni, illetve nyaralni mennék, előbbi még nem biztos, utóbbit meg akarom valósítani. Jó lenne önállóan németül emberekkel kommunikálni.


Köszi szépen.


2022. júl. 19. 10:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kellene egy pár óra magántanárral. Lehet, hogy a végén hasonlóan jössz ki anyagilag, mint egy tanfolyammal, de hatékonyabb. Én akárhányszor ajánlottam programokat, oldalakat némettel ismerkedő ismerősöknek, mind feladták, mert önállóan túl bonyolultnak hatott nekik így is, igaz, nem ismertek más idegen nyelvet, így nem volt nyelvtanulással tapasztalatuk, nem tudom neked van-e, gondolok arra, hogy az angolból csak alapszinten vagy-e, vagy elvitted egy középfokú angol nyelvvizsga szintjére. Ha beírod youtubera, hogy German for beginners, szerintem jó videókat találsz. Ugyanígy, ha beírod, hogy német kezdőknek, szintén találsz magyar nyelven is oktatóvideókat. Én ugyan iskolában tanultam meg németül, és nem használtam külön anyagokat (szerencsére a tanárom nagyon jó volt, aki felkészített érettségire majd nyelvvizsgára is), de egyszer azt láttam, hogy a Ponsnak elég jó anyagai vannak. Esetleg torrentről érdemes leszedni mindent, amit találsz, vagy könyvesboltban átlapozni, és amelyik a legérthetőbb számodra, annál maradni. Én a telefonos appokat komolyan szinten annyira nem ajánlom, az app tempójában kell haladnod, ingyenesen nincs sok hozzáférésed, nyelvtanra nem igazán tanítanak, viszont kifolyik a szemed az apró képernyőtől. Viszont nyelvtanra szerintem jó ez az app, 100% magyarul van és magyar által lett fejlesztve, az ysty: [link]

Hallás utáni szövegértést akkor tudsz jobban gyakorolni, amikor már van valamilyen szintű nyelvtanod és szókincsed. A német kiejtés amúgy nem nehéz, nem egy angol vagy francia, szabályok megtanulása után kicsi gyakorlással a nehézséget legfeljebb az akcentus jelenti. Youtubre is szerintem beírod, hogy pl. "Mädchen pronunciation", vagy bármilyen kifejezés+pronounciation (kiejtés) lesznek jó találataid, de forvón is szerintem jó a kiejtés. Amúgy szintén youtubeon ha beírod, hogy "german series a1", vannak felirattal ellátott, direkt nyelvtanulóknak fejlesztett és az ő szókincsükön, szintjükön írt sorozatok, amik amúgy végtelenül unalmasak, de szintén nagy segítség lehet. De egyelőre a nyelvtan, igeragozás, szókincs nélkül ezeket nincs sok értelme nézni, inkább a nyelvtannal és alapkifejezésekkel foglalkozz először, és csak a szavak kiejtését hallgasd meg.

2022. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én angolt tanultam általánosban és középiskolában is, két kezemen nem tudom megszámolni hányféle tanárom volt angolból, mert folyamatosan cserélgették őket, volt jobb-rosszabb, de inkább rosszabb. Ott tartok hogy a tudásom angolból nagyon alapszint, pedig 9 évig tanították... inkább erre nem mondanék semmit.

Akartam németet középiskolában, de mindenki ellenem volt, a szülőktől a tanárokig, pedig jobban érdekelt és nagyobb hasznát vettem volna, erre sem mondanék már semmi véleményt. 30 éves vagyok, még mindig érdekel a német, sok hasznát venném, jobban mint az angolnak.

Az angolt otthon tanulgattam az Oxford nyelvkönyvből, ami elég szépen ment, de ráhagytam mert nem volt értelme hogy erőltessem.


Magántanárral nem rég beszéltem, meg nyelviskolát is felhívtam, az lenne az elképzelésem hogy pár órát elmennék tanárhoz és megismerkednék a nyelvezettel, nyelvtannal, szavakkal, betűkkel, mert ha jól láttam van benne Ü, ß, Ö stb.. egyéb karakterek. És jó pár számomra ismeretlen szabály amit szeretnék értelmezni. Ha már össze tudok rakni egy normális mondatot ami nem a "Szia, hogy vagy?", hanem valami komolyabb, annak már nagyon fogok örülni. Szóval egy kis bevezetés a célom a tanárokkal, utána szerintem menne önállóan is, na meg ha az ember kimegy németbe biztosan belerázódik ha akarja ha nem, mert rá lesz kényszerülve.


Köszönöm, youtubeon találtam én is pár érdekes videót kiejtéssel, lehet hogy azt jobban tanulmányozom és a nyelviskolákat egyenlőre félre teszem. Nem sok kedvem van egy vagyont kiadni pár órára.

2022. júl. 19. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szerencsére nincs sok új betű a német nyelvben a magyarhoz képest, talán csak az ä és a ß, a többi betű olyan, hogy máshogy kell ejteni legfeljebb. Csak belehallgattam, de úgy gondolom, hogy tökéletes: https://www.youtube.com/watch?v=9UhuvfTglyc
2022. júl. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Lenne kedved együtt tanulni? Én is tanulom de nem tudok vele mit kezdeni így tanár nélkül, mert nincs meg a rendszer amit ők adnak.

2022. júl. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
írtam neked utolsó, nem tudom láttad e. Köszönöm mindenkinek még egyszer a tanácsokat. Majd összeszedem magam és megpróbálok önerőből tanulni. Drágák ezek a kurzusok és a magántanár is, de ha nagyon muszáj benevezek egyre. esetleg valami jó könyvet tudtok ajánlani kezdőknek?
2022. júl. 23. 17:34
 6/6 anonim válasza:

Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC

Ezt tudom ajánlani.


Bár online tesztek alapján b1 a tudásom, de ez a könyv tudott újat mutatni és tanítani.

2022. aug. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!