Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a dán nyelv?

Mennyire nehéz a dán nyelv?

Figyelt kérdés
Melyik nyelv segíthet a tanulásában? Milyen az írás-olvasás? Úgy ír, ahogy olvas? Akik tudnak dánul, mesélhetnek!

2022. júl. 27. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A dán írás-olvasás sok tekintetben az angolra hasonlít, bár következetesebb az írása, de a kiejtése, hangképzése még az angolnál is jóval nehezebb. Egyike a legnehezebb germán nyelveknek emiatt.
2022. júl. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem úgy írnak, ahogy ki kell ejtened a szót.

Rövid ideig tanultam egyenlőre a dánt, mert nem volt lehetőségem már megoldani a magántanárt, így nem sok tapasztalatom van a nyelvvel.

Arra készülj fel, hogy nagyon tanulós nyelv, pont amiatt amit írtam. Sokat nem érsz vele, hogyha olvasni el tudod a szót, teljesen másként kell mondani. Nézz pár dán nyelvtanulós videót csak.


"Jeg hedder X.Y" -> kb. úgy hangzik, hogy "Já hille X.Y".


Angolt és németet tanultál, akkor egyáltalán nem vészes annyira a nyelv, mint ahogy beállítják. Némettől alapból sokkal könnyebb, mert nincs a szavaknak nemük.

2022. aug. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne tartson vissza az, hogy nehéz vagy nem. Egyébként nem nehéz, én tudok svédül ( Svédországban élek) olvasva megértem a dánt is. A nyelvtana még a svédtől is könnyebb egy fokkal, a némettől meg sokkal de sokkal. A kiejtést kell az elején gyakorolni ( nem fogod tudni annyira pontosan kiejteni a szavakat soha, mint egy dán erre készülj fel), de nem fognak lenézni nyugi, sőt örülnek, ha megtanulod a nyelvüket, mivel sokan csak angollal vannak ott.
2022. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!