Német vagy spanyol?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, lehetőleg olyantól, aki ha nem is mindkettő, de legalább az egyik nyelvet beszéli.

Idén kezdek a gimiben, ahol az angol lesz az első nyelvem, másodikként pedig választható a spanyol vagy a német. A probléma ott kezdődik, hogy eléggé döntésképtelen vagyok ebben a témában, hiszen mindkettő nyelvet nagyon szívesen tanulnám, de mindegyiknek van előnye és hátránya.


A németnél úgy hallottam, hogy nehezebb tanulni, ha az ember előtte angolt tanult, viszont a jövőre nézve ez tűnik a legpotienciálisabbnak, hiszen rendkívül keresett a munkapiacon.


Míg a spanyol talán könnyebb (már a sok sorozat és zene miatt is), nem tudom, hogy a jövőben mennyi hasznom válna belőle.


Mindkét nyelvnél lenne segítségem, az szerintem sokat tesz hozzá.



2022. aug. 1. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a némettel többre mész munkahely szempontjából talán jobban keresik a német, angol kombinációt, de persze a spanyol is jó pont lehet. Nehezebb tanulni, viszont logikusan tanulható a nyelvtanja és szerintem szép nyelv.(bár sokak szerint nem) A spanyol szerintem a későbbiekben is tanulható, de a suliban,ahol a nyelvtanulás még "ingyen" van szerintem érdemesebb a nehezebbet választani.
2022. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Azért lenne a spanyol logikusabb, mert mind az angol, mind pedig a német germán nyelv, míg a spanyol újlatin.
2022. aug. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Spanyol szakos gimibe jártam. Nem mondom, hogy bánom, mert magát a nyelvet szerettem, és szeretem a mai napig is. A munkaerőpiaci értéke viszont közel nulla, egyetem alatt szembesültem vele, hogy itthon mindennek a német a nyelve (az angol után persze). Ha tetszik, hobbinak jó, de annyi energiával, amit a spanyolba ölnél, többre mész, ha németet tanulsz.
2022. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a spanyol az első nyelvem a gimiben, én nagyon szeretem.

Én már csak azért is a spanyolt választanám a helyedben, mivel a német nagyon nehéz, és ha tudsz angolul, akkor szinte bármilyen nemzetközi cégnél is el tudsz helyezkedni (de ha német céghez is helyzkedsz el, később is megtanulhatsz németül, de ha meg nem német céghez is mész, sokra nem mész vele).

Az igaz, hogy hazánkban nem sokan beszélik a spanyolt, de a világon a soanyollal sokkal nagyobb előnyben is leszel, mint a némettel.

2022. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Hát egy jó Hitleres beszédet menő elmondani ><


https://www.youtube.com/watch?v=FJ3N_2r6R-o

2022. aug. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Spanyolos középiskolába jártam, nem bántam meg. A német nekem nem nyerte el a tetszésemet, bár lehet, hogy neked igen. Végülis a spanyolt a világon többen beszélik, mint a németet.
2022. aug. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Ezt a spanyolul többen beszélnek dolgot azért tisztázzuk: igen, számszakilag ez valóban így van, de ha ez az elsődleges szempont, akkor tanulj mandarint, mert azt még többen beszélik. Az amerikai kontinensen kívül csak az Ibériai-félszigeten beszélik ezt a nyelvet. Ha nem spanyol nyelvterületen képzeled el a jövődet, akkor bármennyire is szép, nem egy hasznos nyelv. Spanyol két-tannyelvű gimibe jártam, pár éve volt osztálytalálkozónk, a 20 főből egy, azaz egy ember használja a spanyol nyelvet, ami annak tükrében még gázabb, hogy hárman konkrétan spanyol szakon diplomáztak. És a volt tanáraink elmondták, hogy a visszajelzések alapján a többi volt osztálynál is hasonlóak az arányok.

Még egyszer: nem akarom elvenni senki kedvét. A spanyol egy nagyon szép nyelv, és a világ egy másik részén nagyon hasznos is, de itthon hasznosság szempontjából messze nincs azon a szinten, mint egy angol vagy német. Tudom, nem csak ez a szempont számít, de amellé, hogy “milyen szép”, vagy “milyen sokan beszélik”, szerettem volna ezt a szempontot is megemlíteni, mert úgy tűnik, ezt a legtöbben vagy nem tudják, vagy valamiért nem mondják.

2022. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
A Kérdező azt kérdezte, hogy német VAGY spanyol. Mandarint a kérdésben sehol nem láttam, lehet te igen.
2022. aug. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindegyik álláspont hasznos volt! Végül a német mellett döntöttem. Úgy voltam vele, hogy amíg lehetőségem van 4 éven át egy tanár mellett tanulni, aki a nyelvtani részekre is felhívja a figyelmet, az jobban megérné. Ráadásul keresztanyukám mesélte, hogy amikor Olaszországban nyaraltak, legnagyobb meglepődöttségére az olasz mellett nem angolul, hanem németül beszéltek.


Ha a jövőben mindenképp meg szeretnék tanulni spanyolul, akkor egy hobbiként rászánom magam. Bár az is sokat tesz hozzá, ha egy olyan országban vagyok, ahol beszélik a nyelvet :)

2022. aug. 9. 20:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül sok sikert a némethez! A végén az a lényeg, hogy tudj egy másik nyelvet is (az angol és a magyar mellett), hiszen több ember leszel így.
2022. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!