Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehetséges két angol...

Hogyan lehetséges két angol segédigét egy tagmondatba pakolni?

Figyelt kérdés

"Even if we manage to establish colonies on Mars, we MAY HAVE TO accept that we will never venture beyond our solar system."

Jeff Hawkins


Kivételesen értem a mondatot, ha jól értem, a következőt jelenti:


"Még ha sikerül is létrehoznunk kolóniákat a Marson, El kellene fogadnunk azt, sosem fogunk túljutni a naprendszerünkön."


Nemrég belenéztem a Dohár Péterféle nyelvtankönyvbe, és nem találtam benne, ez miként lehetséges, hogy egyszerre két segédige is benne van az egyik tagmondatban. A may és a have to. Nem lenne egyszerűbb egy should?



2022. aug. 3. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A may have to és a should teljesen mást jelent.


Talán kell/szükség lesz rá vs. kéne.

2022. aug. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
"Ha jól értem." Hát nem jól. A may a -hat-het, lehetőség, have to ugye a kell, tehát lehetséges, hogy el kell fogadnunk. A fordításodban egyszerűen figyelmen kívül hagytad a may-t. Mindkét segédige mást ad a mondathoz, megférnek. Különben sincs ilyen szabály, hogy csak 1 segédige lehet, ezt csak te találtad ki. Ilyen alapon nem lehetne have been sem.
2022. aug. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Olyan nyelvtankönyvet keress, amiben az van, hogy a have to állhat módbeli segédigékkel, és az eddigieket, ha nincs bennük ilyen állítás, dobd ki.
2022. aug. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Különben sincs ilyen szabály, hogy csak 1 segédige lehet, ezt csak te találtad ki. Ilyen alapon nem lehetne have been sem."

Olyan szabály van, hogy módbeli segédigékből csak egy lehet, és amit példának hozol, az nem módbeli segédige, hanem együtt kezelendő a főnévi igenév különféle alakjaiként. Melyekhez csak egy módbeli segédige kapcsolódhat.

2022. aug. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A have to nem segédige. Olyan, mint a want to – azt meg ugye senki sem nevezné segédigének.
2022. aug. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát, de! [link]
2022. aug. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A have to az csak egy idióma, a going to-hoz hasonlóan, nem klasszikus értelemben vett módbeli segédige, bármit is mondjon a Cambridge Dictionary.

A klasszikus segédigékből – can, could, will, would, shall, should, may, might, must – valóban csak egy lehet egy állítmányban.

2022. aug. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tudtam, hogy előjön ez a mérhetetlenül felesleges vakarcskodás, azért is fogalmaztam pontosabban a #4-ben, módbeli segédigékről beszélve. :D
2022. aug. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Ja, hogy te jobban tudod, mint a Cambridge University. Az más!
2022. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A Cambridge sem azt írja a have to-ra, hogy modal verb, hanem hogy auxiliary verb. A kettő nem ugyanaz! Segédige alatt általában a klasszikus, módbeli segédigéket szoktuk érteni, azaz a modal verb-öket. Ezek nem kombinálódhatnak egymással. Egy auxiliary verb simán kombinálódhat egy modal verb-bel, pont erről szól Kérdező kérdése (may + have to).
2022. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!