Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehetséges két angol...

Hogyan lehetséges két angol segédigét egy tagmondatba pakolni?

Figyelt kérdés

"Even if we manage to establish colonies on Mars, we MAY HAVE TO accept that we will never venture beyond our solar system."

Jeff Hawkins


Kivételesen értem a mondatot, ha jól értem, a következőt jelenti:


"Még ha sikerül is létrehoznunk kolóniákat a Marson, El kellene fogadnunk azt, sosem fogunk túljutni a naprendszerünkön."


Nemrég belenéztem a Dohár Péterféle nyelvtankönyvbe, és nem találtam benne, ez miként lehetséges, hogy egyszerre két segédige is benne van az egyik tagmondatban. A may és a have to. Nem lenne egyszerűbb egy should?



2022. aug. 3. 20:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
auxiliary=segédige. Mindegyik, nemcsak a modális.
2022. aug. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek.


Majd még utána olvasok, hogy akkor mi a különbség a modális és a segédige között.


Ahogy az egyik válaszoló írta, de csak most jöttem rá a have been szerkezetben van egy segédige (have) és van a be 3. alakja, a been, ami egy létige. Tanultuk ezeket még ezt a közoktatásban, illetve a magántanárok is magyarázták.


Majd még jövök, ha lesz kérdésem. :) Küzdök, mint malac a jégen, már amikor igazi, nem tankönyvi szövegeket kell olvasni, hallgatni, nézni akkor sokkal nehezebb ez a nyelvtanulás.

2022. aug. 6. 06:37
 13/13 anonim ***** válasza:

"Majd még utána olvasok, hogy akkor mi a különbség a modális és a segédige között."

Szó nem volt olyan megkülönböztetésről. Miért nem olvasol figyelmesen? A modális segédige az a segédigék egy csoportja, mint pont a megszólalásod előttiben, #11, írja a hozzászóló.

2022. aug. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!