Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintеtek is sokkal szebb a...

Szerintеtek is sokkal szebb a német az angolnál?

Figyelt kérdés

2022. aug. 6. 12:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem kifejezetten fordítva igaz.
2022. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
49%

Szia!

Az én véleményem szerint az angol nyelv a szebb/hasznosabb.

2008-ban kezdtem el németet tanulni és abban az évben abba is hagytam, mert számomra nehéz volt emellett nehezen tudtam kiejteni a szavakat, nehezebben jegyeztem meg a nyelvtani szabályokat. Azután jött az angol, amit 5 hónap alatt alapfokú szinten meg is tanultam. Tapasztalataimból következtetve az angol csomó szempontból jobb, pl.: a világon bárhol megértenek, ha angolul beszélsz, könnyebben fogja az agyad a szavakat (, vagyis könnyebben megjegyezhető)ezek mellett még 1000 meg 1 érvet tudnék sorolni amellett, hogy miért inkább az angolt vegye fel 1. nyelvnek az ember.

Persze azt is megértem, sőt probléma sincs vele, ha valaki németet tanul, mivel azért azzal is sok helyen meg tudod értetni magad, mindazonáltal egyeseknek kedveltebb nyelv mint jelen esetben az angol az angol.

Szép napot! :)

2022. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem egyik se szép. Hiába beszélem mindkettőt, egyiket se szeretem, szerintem nem szép a hangzásuk.
2022. aug. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is a német nyelv tetszik jobban, de ez csak egyéni ízlés kérdése.
2022. aug. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#4 Végre egy értelmes ember. De most őszintén az "Ich liebe dich" sokkal szebb, mint az "I love you".
2022. aug. 6. 13:45
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem
2022. aug. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
2022. aug. 6. 13:55
 8/18 anonim ***** válasza:
31%
A germán nyelvek között van olyan, ami szebb az angolnál, mint pl. a norvég, de a németet semmiképp nem mondanám szebbnek.
2022. aug. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

Most a sok német mániás lepontoz mindenkit, akinek más a véleménye?

Épp annyira releváns az a válasz is, aki nem ért veled egyet, mint aki igen, hiszen a kérdésre válaszol. Tehát ugyanolyan értékelést érdemel mindkettő.

2022. aug. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%
#9 Rengeteg olyan ember van ezen az oldalon, aki itt éli ki a frusztrációját, mert magányos és senki nem értékeli a véleményét a való életben. Most éppen a német nyelvet használják erre.
2022. aug. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!