Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet tanulótársat találni...

Hol lehet tanulótársat találni angolból C2-es (Proficiency) vizsgához?

Figyelt kérdés

C2 Proficiency | Cambridge English


Főként online cikkeket szoktam olvasni és Wikipédiát. Igyekszem C2-re bővíteni a szókincsem, de jó lenne valakivel aktívan használni.

Vagy különböző témákról levelezni, beszélgetni.


Tudtok olyan oldalt, ahol ezt lehetne?



2022. aug. 8. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Ezen a szinten is félrevezet a tanulótárs. Hallasz valami hülyeséget, az Murphy törvényei értelmében sokkal gyorsabban ragad meg, mint a helyes fogalmazás.

Tanár nélkül ez nem fog jól menni (de szerintem jobban fog menni egyedül, mint másik aspiránssal). Értem én, hogy az pénz, de hát nincs ingyen ebéd. Miért nem használod ki a azt a tényt, hogy millióféle CPE tankönyv van a boltokban, antikváriumokban és a neten?

2022. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1. CPE tankönyv: Van könyvem már.


2. Társ: Azért kellene, mert nincs kivel gyakorolnom.


3. Tanár: A jelen helyzetben nem akarok erre költeni, mert bizonytalan mi lesz ősszel.

2022. aug. 8. 20:48
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

1. Egy, azaz kevesebb, mint kettő CPE könyv az csak egy szempontból és csak félig jó: nyelvtan. Azért csak félig, mert más szerzők más nyelvtani csemegét találnak említésre érdemesnek. És azért másból nem, mert abban a könyvben levő 10-16 cikket vesézik, más könyvek meg más cikkeket, és ami Use of English feladatokat az egyik könyvben találni, az meg úgysem lesz másik könyvben. Így értendő az, amit írtam, hogy használd ki a lehetőségeket, azaz tanulmányozz át sok könyvet, illetve feladatlapokat. Ha elég gyors és intelligens vagy, akkor egy könyv kb. 16 leckéje az egy hónap alatt kivégezhető.


Ugyanakkor az én véleményem az, hogy ezek a nyelvvizsgák igazából burkolt intelligenciatesztek. Például alapul véve a honlapjukon nézhető free sample paper első tesztjénél az 5. feladatnál az első kérdést s a négy választ, amiből egyet kéne kiválasztani:

After losing her job, how did Lucy feel about the salary she used to earn?

A She had been foolish to give it up.

B It had given her a sense of security.

C She should have appreciated it more.

D It represented a fair return for her work.

...ezekből a D a jó, találd meg a cikkben, miért (a cikk címe a Lucy gets a new job...)


A Use of English meg egyszerűen a művelt, olvasott embert keresi, mit használ ebben a mondatban:

as we (1) …….... in front of the television

az alábbi négy lehetőség közül:

A droop B slump C sag D plunge


Ezen feladatok legyőzéséhez szerintem nem a wiki oldalak olvasgatása vezet, hanem nyelvezetében nívós irodalom, meg persze a sok agytorna.


2. Miből nézted ki azt, hogy nem értem, mit akarsz? Hiszen még válaszoltam is rá. De talán te nem értetted, mit mondok. Szintén felkészülő társ csak félrevezet.


3. Így nem is lesz CPE-d, ha a hozzáállás ilyen langyos.

2022. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1: Teljesen triviális, hogy nem egy könyvtől remélem a felkészülést. Amint végeztem a könyvvel kezdem a következőt. Utálok egyszerre több könyvből haladni mert a multitasking nem az erősségem.


2: Nem válaszoltál.


3: Nem akarom megcsinálni konkrétan a vizsgát, a szintre akarok eljutni. Ez a legfontosabb.

2022. aug. 9. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ezen a szinten anyanyelvi beszélgetőtárssal járnál a legjobban. Sok app van ahol kereshetsz, én pár éve a tandemet használtam. A hátránya ezeknek az ingyenes appoknak, hogy vannak akik kb. társkeresőnek használják, komolytalan emberekbe is bele fogsz futni. De ha nem akarsz tanárt fizetni, akkor ilyesmi helyen keresgélnék. Amit még ismerek: Redditen van külön language exchange fórum ilyen célra.


1-3, a beszédhez beszélni kell, nem elég könyveket bújni, teljesen elbeszélsz a kérdező mellett.

2022. aug. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

"Nem válaszoltál."

Ez mi szerinted?

"Ezen a szinten is félrevezet a tanulótárs. Hallasz valami hülyeséget, az Murphy törvényei értelmében sokkal gyorsabban ragad meg, mint a helyes fogalmazás."


"a szintre akarok eljutni"

Tiszteletreméltó elhatározás! Akkor, csak ismételni tudom, olvass sokat.


"1-3, a beszédhez beszélni kell, nem elég könyveket bújni"

Nagy igazság! Csak mivel nem tudok neki jó tanácsot adni - amúgy a tied se jó, mert egy CPE szinten művelt anyanyelvi kéne, olyan meg kevés van, csak próbáld meg megoldatni a free sample paper feladatait bármelyik anyanyelvi ismerősöddel, ötböl négy zt fogja mondani, rubbish, ilyen megkülönböztetés nincs, satöbbi - hát a felkészülés többi részére világítottam rá. Így aztán nem "teljesen elbeszélsz a kérdező mellett", hanem a felfogóképességeddel van baj.


Kinti nyelvisiben van, aki mellesleg CPE vizsgákat javít. Itthon meg van (egy biztosan) olyan tanár, aki van ezen a szinten.

2022. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
6, téged ki bántott?
2022. aug. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
#7 engem senki, vidáman élem az életemet, bár a hülyéket és az időjárás melegre fordulását nem nagyon bírom, de írjad a mondatokat, amiből azt hiszed, megpróbálom megmagyarázni, mit nem értesz. :D
2022. aug. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
C2 nyelvvizsgát akarsz letenni, de nem használod aktívan a nyelvet, csak olvasgatsz. Ez is rigó utcai nyelvvizsga színvonal?
2022. nov. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!