Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanulnak meg külföldi...

Hogy tanulnak meg külföldi környezetben az emberek helyesen angolul? (vagy akár más nyelven is)

Figyelt kérdés

Azokra az esetekre gondolok, amikor a sztori a következő:


"Kimentem nulla nyelvtudással és kint a környezetben, hallás után tanultam meg és most folyékonyan beszélem."


Hogyan sajátítják el, pl angolban a 12 igeidőt? (oké, nyilván nem mindent kell napi szinten használni, de elvileg aki kint él, kéne tudnia mindet használni, ha szükséges)

Ennek lehet az a hátránya, hogy nyelvtanilag helytelenül fognak beszélni, illetve, ha hallás után tanulják, lehet, hogy írni nem fognak tudni vagy csak helytelenül?



2022. aug. 8. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Sehogy. A folyékony beszéd meg a helyes beszéd két nagyon különböző dolog. Felnőttként hallás után nem lehet nyelvet helyesen megtanulni.
2022. aug. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Így van, láttam én is olyat aki így tanulta meg, milyen kommenteket írt facebookon. Másfelől viszont az angol csecsemők se tanulják meg a 12 igeidőt...

Minél többször hallod, annál inkább beépül. Személy szerint kb 25 éve nem tanultam angolt, most természetesen ezerszer jobban tudok már mint akkor. Régesrég elfelejtettem már a nyelvtani szabályokat, tehát pl egy ilyen nyelvi teszten arra nem tudok hagyatkozni, hogy azért ez a jó válasz, mert... Viszont mégis tudom melyik a jó válasz. Ahogy magyarul is tudnám.

2022. aug. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xp ali ***** válasza:
Magyarul sem tudnál helyesen beszélni, ha az iskolában nem tanítottak vna irodalmat és nyelvtant. Picit persze az is segít, hogy a felnőttek kijavítják a gyerekeket. (Az, hogy mi a "helyes", az más kérdés.) Egy bizonyos szint után kell az oktatás. Pl nem tudhassa, hanem tudhatja.
2022. szept. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!