Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő nagyjából megtanuln...

Mennyi idő nagyjából megtanulni angolul úgy hogy tudjak társalogni és egy B2 nyelvvizsgát tenni?

Figyelt kérdés
2022. aug. 13. 23:21
 1/10 A kérdező kommentje:
,*
2022. aug. 13. 23:22
 2/10 anonim ***** válasza:
Nulláról szerintem 2 év, ha intenzíven foglalkozol vele és van némi tehetséged is. Nekem nulláról volt 3 év, haladó csoportban kellett kezdenem 10. osztályban, végül leérettségiztem és nyelvvizsgám is lett, elmakogok angolul, de nem tudok magabiztosan és nyelvtanilag helyesen fogalmazni. Ehhez több gyakorlás kellett volna jó tanárral. Nekem a német után nagyon nehezen ment, annak ellenére, hogy a számítógéphez szükséges angollal már azelőtt tisztában voltam, hogy angolt kezdtem volna tanulni.
2022. aug. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Teljesen tőled függ, hogy van e hozzá érzéked, mennyi időt és gyakorlást szánsz rá, stb.


Egy barátom német után teljesen kezdőről fél év alatt levizsgázott középfokon és azóta is aktívan használja a nyelvet a munkája során.


Ugyanakkor több ismerősöm egész életében az angolt tanulta iskolában és egy nyelvtanilag helyes mondatot nem tud összerakni.

2022. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy mekkora a motivációd és naponta mennyit HASZNÁLOD a nyelvet !


1-3 év, de akár 10-20 is lehet.

2022. aug. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen érzéked van hozzá és mennyi időt szánsz rá rendszeresen. Hosszú évekig lehet járogatni magántanárhoz, ha az ember csak heti 1x szagol bele, és nem angolozik ezen kívül semmit.
2022. aug. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet erre pontos választ adni, mert nem ismerlek.

Ez függ:

- lelki állapottól,

- szokásoktól, hozzáállástól,

- értelmi képességtől,

- előismeretektől (ha van),

- tanulásmódszertantól,

- az adott tananyag tálalási módjától,

- a tanulásra szánt idő mennyiségétől.

2022. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem 12 év volt hála a magyar közoktatásnak.

(Aztán a középfok-felsőfok ugrás 4 év saját magamtól, de amikor csináltam a teszt feladatokat, azt hittem véletlen nem a felsőfokú feladatot töltöttem le, olyan egyszerű volt)

2022. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem is annyi van ami érettségihez kellett, de semmit nem tudok, azaz a duriánról mindent, mert 2 éven keresztül azt vettük xd
2022. aug. 15. 19:10
 9/10 anonim válasza:
Ez függ az adott személytől és véleményem szerint a nyelvtől is. Magamból kiindulva, az egész általános nem volt arra elég, hogy sikerüljön az alapszint. Majd váltottam németre (6 év) ami alapból jobban is tetszett, de rossz is voltam belőle nagyon, még különórákon is részt vettem, ami arra elég volt, hogy az érettségin átcsússzak. Volt hogy megjöttem az iskolából és nekiálltam német tételt tanulni, majd másnap reggel azért fejeztem be mert indulni kellet vissza az iskolába.
2022. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Van akire szinte ragad a nyelv.

Van aki be van oltva ellene.

2 év vért izzadva a müszaki diplomához.

2022. aug. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!