Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek, ha ilyen bizonytal...

Mit tegyek, ha ilyen bizonytalan vagyok a nyelvtudásomban?

Figyelt kérdés

Angolról van szó. 24 éves vagyok, általános iskolás korom óta tanulok angolt. Emelteztem belőle annak idején az érettségin, 70% lett, utána évekig nem használtam. Igazából a beszédben vagyok nagyon gyenge, pedig szeretnék magabiztosabb lenni. Idén sikerült az idegenforgalmi, kéttannyelvű nyelvvizsgám (b2), ráadásul 80% feletti lett minden vizsgarész, magam sem értem hogyan, mert a szóbelire még csak nem is nagyon készültem, kb az esélytelenek nyugalmával mentem, hogy úgyse fog sikerülni, erre tessék...

Szóval ezek szerint azért annyira nem lehetek béna. Mégis azt érzem, hogy "nem tudok angolul", ha egy külföldi pl megszólit akkor lefagyok, és csak alap dolgok jutnak az eszembe. Nem merek olyan munkára jeletkezni, ahol elvárt az angol nyelvtudás, mert félek, hogy hibázok, nem fogalmazok tökéletesen... Mit tegyek? Írásban ügyesebb vagyok, ott ugye át tudom gondolni, hogy mit hogy fogalmazzak meg. Azt érzem amúgy, ha olyan munkám lenne ahol muszáj használnom, pár hét alatt sokat javulnék, de már a gondolatra is, hogy állásinterjún angolul kell beszélnem, összeugrik a gyomrom.



2022. aug. 16. 18:12
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a neten idegenekkel, vannak dedikált nyelvanuló csoportok, illetve tdusz online játékokat is játszani. Költhetsz pénzt tanárra is, az első óra elején kérd meg, hogy csak angolul komunikáljon veled.
2022. aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!