Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Passato prossimo VS imperfetto...

Passato prossimo VS imperfetto? Mi a különböző?

Figyelt kérdés

Sok videót néztem ezzel kapcsolatban, de még mindig nem világos...


"Tetszett nekem az a táska."


Mi sono piaciuta quella borsa.

Mi piaceva quella borsa.


Ez lehet mindkettő? Miért? Mikor?


2022. aug. 20. 20:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem jó a mi sono piaciuta mert nem hozzád kell egyeztetni, hanem a táskához. Mi è piaciuta quella borsa. A mi piaceva quella borsa azt jelenti, hogy a múltban tetszett nekem az a táska, de már nem, vagy a jelenben semmi jelentősége neki. Lehet példának azt, hogy anyukámnak volt egy szép táskája, tetszett nekem az a táska. Akkor tetszett, de ma már nem fontos mennyi ideig és mikor.


Passato prossimot én a konkrétabb esetekben szoktam használni. Pl. -Láttad tegnap azt a táskát? -Igen tetszett nekem az a táska. Tudjuk konkrétan mikor, lezárt cselekvés, mint a másik, de sokkal konkrétabb.


Szerintem pont a piacere ige az, ahol nehéz eldönteni, hogy passato prossimo vagy imperfetto. Ha úgy kezdődik a mondat, hogy amikor kicsi/gyerek/ voltam szerettem/tetszett akkor nagy valószínűséggel imperfetto.

2022. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon hasonlít az angolban a sima lezárt múltra és a folyamatos múltra.


Passato prossimo: Ho fatto qualcosa. - I did something.

Imperfetto: Facevo qualcosa. - I was doing something.


Viszont az imperfetto nem csak folyamatos múlt, hanem állapotot is jelenthet, ami tartott valameddig.


A te példáddal:


Mi é piaciuta quella borsa. - Megtetszett nekem az a táska.

Mi piaceva quella borsa. - Tetszett nekem az a táska (valamikor).


(Azért javítottam ki, mert nem "Mi sono piaciuta la borsa", hanem "Mi é piacuta la borsa", mert a táskára utal a létige, ami E/3.)

2022. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!