Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Trapassato prossimo, Imperfett...

Trapassato prossimo, Imperfetto és Passato prossimo?

Figyelt kérdés

Ne értem sajnos, pedig már számtalan feladatot megcsináltam. a Progetto Italiano 1a taankönyvből tanulok.

Főleg azt nem értem, mikor van avere/essere az ige előtt, illetve az ige mikor mire végződik. (pl.: stato/stati stb..)

Kérlek segítsetek! Köszönöm! :)



2014. dec. 1. 20:46
 1/1 EffyStonem96 ***** válasza:
77%

Avere essere mumus :)

Általában meg kell tanulni az igékről, hogy mi megy hozzájuk. De vannak ilyen általános szabályok amik segítenek. Például: ha mozgást fejez ki az iga (venire, andare, scendere, stb.), az mind essere-s lesz.

A tárgyas igék pedig avere-sek. Most ez a két szabály jut eszembe hirtelen.

A végződés pedig úgy van, hogy akkor változtatod csak, ha az ige essere-s. Avere-s esetében békén hagyod.

Essere-s igék esetében pedig pl. az általad említett stato úgy néz ki, hogy:

egyes számban a végződés mindig: stato/stata - akkor stata, ha az, akiról beszélsz, lány.

többes számban pedig: stati/state - akkor state, hogyha akikről beszélsz, azok közül mindenki lány. Ha van köztük egy fiú, akkor az már stati, hiába vannak lányok. Így passato prossimoban a stare ige így lesz:

sono stato/a

sei stato/a

e stato/a

siamo stati/e

siete stati/e

sono stati/e

2014. dec. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!