Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanul valaki oroszt jelenleg?...

Tanul valaki oroszt jelenleg? Ha igen, miért? Mi motivál?

Figyelt kérdés

2022. aug. 24. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Most készülök újra nekifutni, csak lusta cica vagyok. A drágalátos Galaktika motivál a laza sorozatfolytatási moráljával. Meg tetszik is a nyelv.
2022. aug. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Galaktika? Azmiaz? Illetve hogy kapcsolódik az oroszhoz? Tudatlan vagyok.
2022. aug. 24. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:
10%

Én most kezdem el.


A háború motivál, szeretnék Putyin seregébe bevonulni.

2022. aug. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
@2: könyvkiadó, főleg sci-fi és fantasy könyvekkel foglalkoznak, Magyarországon orosz sff szinte csak náluk meg az Európánál jelenik meg, de hajlamosak elkaszálni a sorozatokat, ha meg nem tanulok oroszuk, nem eszem a folytatásból.
2022. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Én. Tetszik maga a nyelv, a kultúra, plusz, ez lehet, csitris lesz, de a szláv pasik temperamentuma, határozottsága elég vonzó. :')
2022. aug. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Saringersziszi válasza:
100%

Én gyűröm már egy pár éve kissebb nagyobb intenzitással. Nagyon szép nyelv, de fel kell kötni a gatyát, mert az orosz szerintem minden aspektusából nagyon nehéz (olvasás, írás, kiejtés, nyelvtan). Ugyanakkor egyik nagy előnye, hogy az oroszok rendkívül tömören fejezik ki magukat egy angolhoz vagy egy némethez képest.

Nekem az egyik motiváció az volt, hogy nagyrészben szláv nyelvű országok vesznek körbe, és szerintem a leghasznosabb szláv nyelv az orosz, mert nagyon nagy területen beszélik. A másik hogy itt viszonylag kevesen beszélnek oroszul (annak ellenére, hogy az előző rendszerben kötelező volt), pedig a munkaerőpiacon van igény az oroszul beszélő emberekre.

Szóval hajrá! удачи!

2022. aug. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!