Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jelenleg felnőttképzésben...

Jelenleg felnőttképzésben lehet diploma nélkül nyelvet oktatni?

Figyelt kérdés
2022. márc. 1. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Nyelviskolában lehet.
2022. márc. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. márc. 1. 20:47
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

úgy tudom, hogy nem lehet, sőt nem elég az akármilyen diploma (tehát kell diploma!!!!), hanem csakis nyelvtanári diplomával vesznek fel.


kizártnak tartom, hogy felsőfokú végzettség nélkül te bárhol taníthass, és kizártnak tartom, hogy éppen idegen nyelvet mindenféle papír és szakirányú végzettség nélkül.

erről jogszabályt is hoztak néhány éve. nézz utána!

2022. márc. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Te nézz utána, ez nem a legaktuálisabb, amit írsz.
2022. márc. 2. 05:00
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
3. A lányom jó nevű nyelviskolájában rajta kívül 3-nak van tanári diplomája, a többi 16-nak nincs!
2022. márc. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%

De hogy lehet valaki olyan pofátlan, hogy mindenféle szakirányú végzettség, tudás és felkészültség nélkül akar nyelvet oktatni?

Az nem csak arról szól, hogy tudod a nyelvet, az az alap.

De mellette csomó minden mást is kell tudni, nyelvet tanítani, ehhez mások elvégeznek mindenféle tárgyakat.

Én tavaly beszéltem egy nyelviskola vezetőjével, és ő is mondta, hogy csakis okleveles nyelvtanárokat vesznek fel.

Van a baráti körömben több nyelvtanár, ők is megerősítették ezt az infót.

Ha annyira tanítani akarsz, húzz el egyetemre, és csináld végig, ahogy mások.

2022. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megtörtént:)
2022. márc. 2. 15:10
 8/10 anonim ***** válasza:
A lányom diákjai közül többen mondták, hogy nagyon meglátszik, ha tanár tanít vagy olyan, akinek nincs ilyen képesítése. A módszertant nem eléggé tudják.
2022. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, bekopizod azt a jogszabályt, ami szerint képesítés és diploma nélkül is taníthat valaki idegen nyelvet iskolában?
2022. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyelviskolában taníthat tanári diploma nélkül, a jobb helyeken úgyis betanítják a helyben használatos módszertanra. Ellenben, ha a diploma nélkült úgy érted, hogy egyáltalán nincs semmilyen diplomája, azt már nehezebben tudom elképzelni. Max, ha közben felsőfokú tanulmányokat folytat.
2022. márc. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!