Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú B2-ről mennyi idő...

Felsőfokú B2-ről mennyi idő eljutni C1-ig?

Figyelt kérdés
Suliba ebbe az évbe a B2-est tanuljuk, de csak hétfőtől kezdődik a tanév. Épp most megcsináltam egy tesztet (Englishscore ez egy aplikáció), ami meghatározza, hogy milyen szinten vagy és felső középfok jött ki (408 ponttal). Ez mit jelent? Tervezek nyelviskolába járni... Mennyi idő lenne míg felfejlesztem magam C1-re? (Nem tanulnék napi 4-5 órákat...) 2.-os leszek most gimibe (évet ismétlek) és mivel felvidéken lakok, így 9 osztályos az alapsuli, de ezt csak így megemlítem. Elolvastam már pár könyvet angolul és csak pár szó volt amit nem értettem, de amit most olvasok na abból sokat nem értek. Angolul netezek (tiktok, youtube), nézek filmeket, hallgatok zenéket... Na szóval, így mennyi időbe telne? ❤

2022. szept. 3. 22:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Olyan nincs, hogy felsőfokú B2. Az időigény meg nyilván egy csomó dologtól függ: képességeid, rászánt idő és energia, elérhető anyagok (=szánsz-e rá pénzt, vagy legalább hajlandó vagy-e neten felkutatni az ingyenes lehetőségeket). Valahol egy és 15 év közötti időszak reális.
2022. szept. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Persze, szánék magántanárra pénzt! Na de mi az hogy 15 év? Elég soknak tűnik...
2022. szept. 3. 22:24
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát aki nem foglalkozik vele, az nrm fog fejlődni. Van, aki sohasem. De ha te hajlandó vagy komolyan venni, akkor belátható idő alatt megcsinálható.
2022. szept. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Iskolában 12. osztályig is csak B1-ig, vagy B2 közelébe juttatják el a diákokat, szóval nem tudom milyen B2-ről beszélsz 9. osztályban.

Tölts ki egy angol középfokú érettségit, pl az ideit. Teljesen egyedül, időre. Hallgatási, szövegértési. Ez a B1 szint. Ha minimum 90%-ra megy, akkor valószínű, hogy kevesebb (60-70%-ra) sikerülne a középfokú nyelvvizsga is. Innen még kb 300 óra felsőfokra feljutni. Ami lehet egy év de lehet 5 is, vagy 15 stb. Attól függ, mennyire tanulod intenzíven, szorgalmasan.

2022. szept. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Nálatok lehet, nálunk 9.végére mindenki megcsinálta a BME B2-t, 1 lánynak nem sikerült
2022. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem 9. osztályba járok.

Gimi-másodikba! Most ne azt tárgyaljuk, hogy megvan-e a B2 vagy nincs, nem ezt kérdeztem! Hanem, hogy szorgalommal, jó nyelvérzékkel mennyi időbe telne, míg elsajátítom a C1-est. Köszi a válaszokat ❤

2022. szept. 3. 23:11
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban B2 szinten vagy, akkor további két-háromszáz óra intenzív nyelvtanulás kell a C1 szinthez, amennyiben ennek legalább ötöde nyelvtanárnál vagy nyelviskolában történik.
2022. szept. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban B2 szinten vagy, akkor megfelelő tanulási tempó mellett ennek a tanévnek a végére mehetsz C1-re. A megfelelő tanulási tempó az általában a szokásos heti kétszeri 3 óra nyelvtanfolyamra járás, otthoni felkészüléssel és mellédolgozással, olvasással, hallgatással.

Egyedül ez nem szokott sikeres lenni, mert mindig van valami indok, hogy ma ne tanuljál. Matekdoga, randevú, buli, szénlehordás, beteglátogatás, karácsony, osztálykirándulás, nátha, akármi.

2022. szept. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Amit a kérdező felső középfoknak nevezett, az az upper-intermediate lesz (magyarul középfok, B2). Rákerestem erre az Englishscore-ra: 400-499 pont közé teszi ezt szintet. 408 ponttal tehát a középfok alján vagy már eszerint. Innen azért kell még tanulni a C1-hez:)


Írtad, hogy a neten sok mindent angolul nézel, hallgatsz. Ez sokat számít, hasznos gyakorlás (passzív, de gyakorlás). Amivel emellett tudatosan foglalkoznod kéne, az a szókincsed bővítése, és az hogy aktívan használd is a nyelvet. A C1 nyelvvizsgán ugyanis olyan témakörökről is szó esik (nézz utána bármelyik nyelvvizsgaközpont weboldalán), amelyekkel nem valószínű hogy hétköznapi tiktok videókban találkozol. (Te is írod, hogy volt olyan könyv amit szinte teljesen értettél, de van amit nem nagyon, erről van szó. Erről van szó, és ez nem gond, csak legyél tisztában vele, hogy ha nem szélesíted magadtól a látóköröd, az algoritmus csak az érdeklődési körödnek megfelelő hasonló dolgokat dob fel, ami nem lesz kihívás nyelvtanulás szempontjából.) És ne csak hallgass/olvass, hanem beszélj és írj is.


Minden esélyed megvan rá, hogy gimi végére meglegyen a felsőfok.

2022. szept. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 NTBS ***** válasza:
1 év.
2022. szept. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!