Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő lehet németül...

Mennyi idő lehet németül megtanulni?

Figyelt kérdés

Alap szavakat esetleg minimális társalgási szinten?

Szükséges hozzá tanár vagy nyelvtanulást segítő telefonra letölthető aplikácio is elég hozzá?


2022. szept. 5. 14:28
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Alapszint kb egy év, tanár nélkül nagyon nehéz, a legtöbb esetben rosszul tanulnak meg sok mindent, amit utána kijavítani majdnem lehetetlen!
2022. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Ne spórolj a tanaron mert rosszul fog rögződni, nem érdemes...
2022. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fél év volt. Tanár nélkül. Pons, Maklári, plussz Duolingo, Memrise, Xeropan, Youtube csatornák. Mikor melyikhez van kedvem. Megértettem magam Ausztriában. Könnyített olvasmányokat is tudok olvasni. A magántanár nem vált be. Nyelvtanbuzeráns majdnem mind, de társalogni alig tanítanak. Csak a magyarokat érdekli ennyire a nyelvtan. Majdnem elvették a kedvem a némettől.


Nekem az vált be, hogy érdekes, rövid történeteken keresztül jövök rá a nyelvtanu összefüggésekre. És ami a legfontosabb, nem magyar akcentust hallgatok, hanem igazi németet.

2022. szept. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom még az Öt év öt nyelv oldalt, illetve Youtube csatornák közül Sasha und Ana történetét.


A magyarok nem tudnak normálisan nyelvet tanítani, nem hiába 5-10 év a diákoknak a nyelvvizsga. Legalábbis a többség tényleg csak a nyelvtant akarja gyakoroltatni, miközben egy pohár vizet nem tanít meg kérni. Mindezt legalább alkalmanként 6 ezerért. Az osztrák, német leszarja, hogy hibátlan-e a nyelvtanod, csak értsen meg téged. Te sem kéred gondolom számon a külfölditől, ha folyamatosan beszél, jól fejezi ki magát, de elvéti a ragozást.

2022. szept. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még valami. Videókat kell nézni, a kedvenc filmjeidet és sorozataidat, zenét hallgatni németül minél többet. A kifejezések, szófordulatok a legfontosabbak, nem az hogy egy főnévnek mi a neme. Ezt még sok német is elhibázza
2022. szept. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Az osztrák, német leszarja, hogy hibátlan-e a nyelvtanod, csak értsen meg téged. Te sem kéred gondolom számon a külfölditől, ha folyamatosan beszél, jól fejezi ki magát, de elvéti a ragozást."

Ez elvileg igaz, de azért ha valaki elkezd egy nyelvet tanulni, akkor normális esetben nem csak "valahogy" akarja tudni, hanem lehetöleg "jól".

Ha "néha" téveszt, az belefér, ha csak a szavakat teszi egymás után, az azért nem igazán. Megértik, csak éppen ilyenek miatt lesz "buta külföldiként" besorolva, méghozzá eléggé jogosan.

2022. szept. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6: ja-ja..... az "én lenni görög diplomat" .....


:)


Nagyon nem mindegy, hogy egy elvétett végződés van, vagy pedig tőszavakat rak egymás mögé valaki mindenféle nyelvtan és ragozás nélkül....

2022. szept. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a tanácsokat.

Tavasszal költözünk Ausztriába a családommal, a kisfiam ott kezdi az ovit, ezért nem tudom hogy tudnám itthon elsajátítani a legjobban a németet, hogy valami kis alapszinten legalább értsem amit mondanak ha viszem az oviba a fiam stb .

Nagyon sokan negatívan állnak a környezetemben is a magántanárokhoz ezért érdeklődöm itt is kinek mi az ami a legjobban bevált .

A dualingót már én is letöltöttem azon gyakorolgatok. De akkor megnezem a többi javaslatot is.

2022. szept. 6. 12:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a magyar nyelvoktatási rendszer elavult.

Van igazság abban, amit a 4-es írt.

De!


Kezdésnek a beszeljnemetul.com anyagát ajánlom, mert nem lehet úgy követni a beszédet, ha folyton magadban fordítasz.


Utána (gyűjtőoldal):

[link]


Szótár:

Bidwörterbuch (Duden, stb.)

Duden 10: Das Bedeutungswörterbuch

Langescheidt Großwörterbuch

2022. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!