Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A koreai nyelv nehezebb mint...

A koreai nyelv nehezebb mint egy európai nyelv megtanulása?

Figyelt kérdés

Olyan klasszikusan tanult/oktatott nyelvekkel összevetve mint egy francia, angol vagy spanyol.


Érdekelne Ázsia, de nem tudom bele merjem-e vetni magam a koreaiba.


Angol/német pipa. Szóval szeretnék valami nagyon másat tanulni.



2022. szept. 6. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nehezebb, hiszen más írásmódjuk van. Viszont hagjelölő írás, tehát nem olyan nehéz, mint a kínai. Igaz, Koreában a hivatalos helyeken kínai írásjeleket használnak.

Nehezíti még, hogy nem csak tegeződés, magázódás van, hanem jóval több szint aszerint, mennyire tiszteled a beszédpartnert, beszéd tárgyát stb. Pár évvel idősebbel már más igevégződéssel kell beszélni.

Egyébként jópofa nyelv, régen tanultam egy kicsit, szerettem.

Ha Ázsiai nyelvet szeretnél, akkor könnyebb, mint a kínai meg a japán. Szerintem szebb is.

2022. szept. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Azért is nehezebb, hiszen esélyed sincs koreaiakkal találkozni, a nyelvet használni, így kb. olyan, mintha egy régen kihalt hettita nyelven próbálnál megtanulni. Ugyanennyire felesleges is. Értelmetlen időpocsékolás.
2022. szept. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
#2 miért ne lenne esélye koreaiakkal találkozni? Ők is ide jöhetnek, ő is utazhat oda, meg ott az internet ismerkedni.
2022. szept. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%

3. Az élő nyelvhasználathoz rendszeres, heti de legalább havi szintű interakció kell, erre pedig egy átlagmagyarnak esélye sincs. A kpop iránti rajongás kevés egy éveken át tartó elköteleződéshez… de mindegy, nem az én életem, csak mondom, hogy felesleges kínszenvedés.


Kérdező ma már nem sikk mindenféle nyelvtudással flexelni. Csak olyan nyelven tanulj, amit van esélyed munkahelyen, lakókörnyezetedben használni. Angol, német, ezek a fontos nyelvek, ha zsidó vagy akkor ivrit, kb. ennyi. Ha rendszeresen jársz át Szlovákiába akkor szlovák, ha lengyel barátnőd van, akkor lengyel. Kb ezek a motivátorok, amik miatt egyáltalán érdemes egy nyelvbe belekezdeni. (És ezt úgy mondom, mint aki 15+ nyelven tanult életében…)

2022. szept. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

Az európai nyelvekhez képest nehezebbnek mondanám. Miért?

Gondolj bele: kimész Európában bármerre, és egy nem teljesen idegen kultúra fogad. Az európai kultúrák mindegyike osztozik egy-egy kis szeleten. (Értem azt, hogy vannak közös “láncok” ) Könnyebben tudsz azonosulni egy francia kultúrával, nagyjából èrted, hogy kiket hogy kell tisztelni

Míg a koreai teljesen más. Messzi kultúra, különféle ettikettekkel. Ahoz , hogy megtanuld és meg is értsd a helyes nyelvhasználatot, nem lehet kultúra tanulása nélkül.

Azonban nem egy kínszenvedés megtanulni, ha érdekel az egész nyelv

2022. szept. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem minden európai nyelv egyforma, így értelmetlen a kérdés. Például egy lengyel össze sem hasonlítható mondjuk a spanyollal.
2022. szept. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A japannal és a kínaial könnyebb, de az európai nyelvekhez képest nehezebb.
2022. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!