Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz vagy a koreai a...

Az orosz vagy a koreai a könyebb nyelv?

Figyelt kérdés

2022. jún. 15. 21:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Van olyan itt, aki esetleg mindkettővel foglalkozott?
2022. jún. 15. 21:21
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
először talán a magyarral foglalkozz: köNNyebb...
2022. jún. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan nem foglalkoztam koreaival, csak az oroszt ta-ta-ta-tanulgatom, de nem igazán nyomom, csak pár szó jött eddig össze.


De ránézésre az orosz a könnyebb, ugyanis a cirill az egy betűírás, míg a hangul az szótagírás. Majdhogynem igaz a mondás, miszerint nem tudod elolvasni, mert mintha kínaiul lenne...

2022. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Tanultam japánul és koreaiul is.

A koreai fényévekkel könnyebb a japánnál olvasás szempontjából.

(A legtöbb japán kanji ugyanolyan, mint a kínai jelek, #3-mas)

A japán hiragana és katakana a legegyszerűbb, de azt szinte csak ovis szinten használják - felnőttek írásban már alig, elvétve.

A koreai írás egy logikusan megszerkesztett szótagírást használ, amit nem nagyon lehet félreérteni. Kínaiban/japánban egy szót nem tudsz leírni, ha nem tudod a megfelelő kanjit/jelet, koreaiban viszont ha tudod a hangult (abc-t), akkor több-kevesebb gyakorlás után le tudod írni már hallás után is.

De mindegy is csak a #3-mas példájára hoztam fel a japánt, összehasonlításként, mert igazából rettentő egyszerű a hangult megtanulni. Fél nap alatt már olyan szinten meg lehet tanulni, hogy egy akármilyen hosszúságú szöveget ki lehet olvasni/ejteni. Hosszútávon persze már gyakorlás kérdése.

A nyelvtanja pedig szintén egyszerű.

Oroszról semmit nem tudok, de a koreait nyugodt szívvel ajánlom!<3

2022. jún. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A koreai hangul írásban a szótagok hangjegyekből állnak össze, és bizonyíthatóan a világ leglogikusabb, legkönnyebben megtanulható, fonetikus írásmódja. (3as valószínűleg a japán hiraganával keveri össze.)


Nehéz lenne megmondani, melyik igazán a szubjektíven nehezebb nyelv. Teljesen nulláról kezdőként valószínűleg egyformán nehéz.


Én az oroszt gyerekkoromban tanultam, most újrakezdeni ezen az alapon könnyebb volt. Koreában éltem fél évet, de igazán nem szorultam rá, hogy megtanuljam a nyelvet, mert angolul tökéletesen elboldogultam mindenhol.


Azt lehetne még számításba venni hosszú távon, hogy hol akarja használni az ember utána. Érzésem szerint a koreai után már sokkal könnyebb lenne megtanulni a beszélt japánt, az orosz után meg valamelyik kelet-európai szláv nyelvet. Szóval ha később valamelyik még szóba jön, ezekre jó alap lehet.

2022. jún. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a koreai, mert az orosz kicsit sem érdekel, ráadásul a többi szláv nyelvhez hasonlóan gusztustalannak tartom a hangzását. 2 év elég is volt az oroszból, főleg úgy, hogy semmire nem tudtam és nem is tudnám használni ezt a nyelvet. Ellenben a koreaival munkahelyemen előre fogok tudni lépni, amint olyan szinten leszek belőle. Több álláslehetőségem is lenne koreaival
2022. jún. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!