Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most kezdtem az egyetemet...

Most kezdtem az egyetemet szlovák nyelven.. szerintetek hagyjam annyiban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Értem a nyelvet,viszont az egyeten szerintem elvesztegetett idő lenne számomra mert ott rengeteg szakkifejezés van és ha nagy nehezen meg is érteném kifejeznu már nem tudnám magam..

Persze vannak alapból olyan szavak is amit nem értek.. A szüleim látják rajtam hogy szenvedek, egész héten sírtam..alig eszek, nincs étvágyam a stressz miatt..

Ti mit tanácsoltok?

Maár azon is gondolkodtam hogy elmegyek dolgozni, tehát kihagyok egy évet, vagy átlépek valahova vagy jövőre keresek valamit..

Tetszik amit tanulnék de így nagyon nehéz hogy a felét nem értem..

Szerintetek?


2022. szept. 15. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:

De miért kezdted el,ha tudtad,hogy a nyelvtudásod nem megfelelő szintű? Miért nem magyar egyetemre jelentkeztél (ha jól értem, az az anyanyelved)?

Mindenesetre nem érdemes tönkremenni ilyesmiben. Nem ismerem a szlovák szabályozást, de a helyedben ezt abbahagynám, elmennék dolgozni, és jövőre (vagy akár keresztféléven) elkezdenék egy magyar nyelvű képzést.

2022. szept. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

érthetelen..hagyd a fenébe, még egy gyenge félévet sem tudsz teljesíteni.

Ne a szüleidnek tanulj, hanem magadnak..milyen diplomás leszel, ha már így kezded?

2022. szept. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szlovákiában élek, de szlovákiai magyar vagyok.. Nem tudom, automatikusan jött hogy szlovák suliba megyek..mindig a testvérem mintáját akartam követni.. Ami nyilván nem a legjobb mert neki azért jóval könnyebben megy a tanulás
2022. szept. 15. 08:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyorsan feladtad.


Senki se pár hét alatt tanúl meg dolgokat.


Ha igazán szeretnéd azt amit... Nos, küzdenél érte. Semmi se hullik az ölünkbe, főleg a tudás.


Kommunikálj ahogy megy, fejlődj, ha nem érted kérdezz. A tanulni akaróknak szívesen segítenek a tanárok és biztos vannak kedves diáktársaid is.


Menni fog! 😊 Mások is voltak s vannak hasonló cipőben, hogy a nyelv eleinte akadály, ám később már minden oké.


Sőt úgy könnyebben megy, ha a környezeted által "rákényszerülsz".


Sok sikert! Hajrá!

2022. szept. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is megpróbálkoztam német egyetemmel, de feladtam a nyelv miatt az első félévben. Azóta már a második angol nyelvű egyetemre járok. Az a tanácsom, hogy – ha “szlovákiában” akarsz maradni akkor ne add fel, tanuld meg a nyelvet rendesen. Ha viszont nem, akkor ne kínozd magad, inkább felvételizz magyar egyetemre.
2022. szept. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
szerintem első körben szégyelld el magad, hogy szovákként felnőve annyit nem tudsz szlovákul, hogy egyetemre járhass, utána meg menjél dolgozni jó sokat, mert a magyar egyetemek krva drágák, és így esetleg kevésbé lesznek morcosak a szüleid a költségeket elnézegetve.
2022. szept. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Keress mellé egy intenzív nyelvtanfolyamot.
2022. szept. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenem magyar aki szlovák egyetemre megy nehezen viseli az első hónapokat, fokozatosan jön majd a tudás a nyelvérzéked is javulni fog.

Nekem is nehezen ment az elején meg más ismerősömnek is nehezen ment én Nyitrára jártam nem tudom te hova jársz.

De idővel bele jössz majd. Több időt vesz majd igénybe a vizsgára való felkészülés mint a szlovák csoporttarsaidnak de szorgalommal és több tanulással megoldható.

Voszont én megbántam az egyetemet mivel a szakmám nem keresett nem tudok vele elhelyezkedni ezért sem volt értelme. Viszont ha te olyan dolgot tanulsz ami érdekel és találsz is majd munkát akkor folytasd.

2022. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!