Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy olasz éri meg...

Német vagy olasz éri meg nekem 2. nyelvként?

Figyelt kérdés

-Szerintem átlagos nyelvérzékkel rendelkezem, angolból a C1 meglett (magántanárral) munkában is használom, elegendő az angol, de ahogy látom az álláshirdetéseket a német sok helyen előny.

-Mind a két nyelv tetszik, bár az olaszok mentalitása és a gasztronómiájuk jobban tetszik.

-Nem minden nap tudnék a nyelvtanulással sok időt eltölteni, de azért jó lenne egy második idegen nyelven is megértetni magam


Ezek alapján, melyik nyelvnek érdemes nekikezdenem (magántanárral) szerintetek?



2022. szept. 18. 11:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
"azért mert első 2 válaszadó nem tudott boldogulni vele, pusztán azt jelenti, h. pancserek" :DDDDD Ezen jót nevettem, köszi. 6 nyelven beszélek, egyedül az angollal dolgozom, a világ másik felén élek kényelemben, de pancsernek még senki se nevezett :DDD New low...
2022. szept. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

8. “azért mert első 2 válaszadó nem tudott boldogulni vele, pusztán azt jelenti, h. pancserek”


Lehet, hogy pancser vagyok, ezért dolgoztam 3 országban senior menedzserként az elmúlt 10 évben. PhD és MBA vagyok, most csinálom a 7. diplomámat, és több idegen nyelven beszélek folyékonyan.

2022. szept. 20. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!