Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme még manapság...

Van értelme még manapság egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy egy szakmával, mint a villanyszerelő vagy a gázszerelő, a diplomás bér sokszorosát is meg lehet keresni. Egy építőmérnök is fele annyit sem kap, mint egy kőműves.. A mi kőművesünk havi nettó 800-at megkeres, a mérnök meg kb 250-et.

De egy gázszerelő is elkér 30 ezret, hogy átnézze a kazánunkat, 15 perc alatt végez. Elmegy naponta 5 helyre, napi 150 ezret megkeres. A szobafestő kifestette a szobámat, 2 óra alatt végzett, 25 ezer.

Ehhez képest meg diplomával keresnék 200-300-at havonta. Én tökre megbántam ennek fényében, hogy egyetemre mentem, nagyon gondolkodom rajta, hogy itt is hagyom. Gazdasági szakra járok és úgy látom, hogy ezzel nem lehet jól keresni és elhelyezkedni is nehéz.



2020. okt. 9. 23:52
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%
Ha kizárólag az elérhető bér fontos számodra, akkor valóban ne folytasd az egyetemet! Mehj el kamionsofőrnek, villanyszerelőnek, hidegburkolónak vagy épp kőművesnek! Te alakítod az életed.
2020. okt. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
26%
Első jól mondja. Ha csak a pénz számít, nem éri meg. Egy büfé-könyvtár szakkal csak könnyes szemmel fogod nézni, mennyit keres egy jó szaki.
2020. okt. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Míg egy keresett szakmával vállalkozóként tényleg lehet annyit keresni amennyit írtál, egy bizonyos szintnél nem lehet feljebb lépni. Az egyetemi diploma viszont utat nyit(hat) a sokkal jobban kereső helyekre, ha kitartóan dolgozol és előre megtervezed a karriered. Ha önálló vagy, ki tudsz állni magadért és hajlandó vagy keményen dolgozni, hogy megmászd azt a létrát akkor egy jól diploma később többet fog érni. De ha csak le akarod rendezni a heti 40-50 órát tisztes pénzért aztán mással foglalkozni, inkább tanulj szakmát.
2020. okt. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Hát, 3 milliót nem fogok diplomával keresni, egy gázszerelő vállalkozó megkeres annyit
2020. okt. 10. 01:05
 5/32 anonim ***** válasza:
96%
Nézz utána mennyit keres egy gyári vezérigazgató a jobb helyeken. 3 milliót csak egyetlen gázszerelő keres egy hónapban; Mészáros Lőrincnek hívják. De több az mint 3 millió.
2020. okt. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Persze és azt hiszed, ha lesz egy diplomám, akkor majd én leszek a vezérigazgató? Azért maradjunk már a realitás talaján
2020. okt. 10. 01:14
 7/32 anonim ***** válasza:
95%

Egy szakember is csak akkor keres annyit, ha már felfutott, főleg vállalkozóként... Egy pályakezdőt meg a piacképesebb szakmákban azért megdobnak az első munkahelyei egyikén 300-al. Mellé olyan munkakörülményekkel és időbeosztással, aminek hiányáért nem kárpótol semennyi pénz.


Amondó vagyok, ha valakinek van esze, menjen egyetemre. Kényelmesebb élete lesz, több lehetősége, jobb körökben fog mozogni és sokkal könnyebben tudja összekötni a tudását más területekkel, rugalmasabban is vált állást valószínűleg.


Én mondjuk pont a szélsőség vagyok, kifejezetten nagy kereslet van a diplomás szakemberekre a szakmámban, ráadásul jó pénzért (informatikus vagyok). Nagyon sok extrát adott eddig mindegyik munkahelyem a bér mellé, abszolút kényelmes is a munka, van lehetősége az embernek belekóstolni is más dolgokba, könnyebben vált, ha valami nem tetszik neki és szívesebben dolgozna közelebb akár a gazdasági vonalhoz, akár a természettudományokhoz, akár a műszaki vonalhoz...


Édesapám építési vállalkozó, kétkezi munkát végez, csomó szakmai végzettsége van, de nem járt egyetemre, szaki lett. Akkoriban az volt a sláger. Becsülöm a kétkezi munkát és felnézek apámra, de abból, amit ott láttam, menekültem végül egyetemre. Több helyen gerincsérve van, a forgója és a térdei teljesen szét vannak menve, úgy nőttem fel, hogy hol láttam hétvégén, hol nem, hullafáradtan hazaesett, rendberakta magát, minimálisan segített anyukámnak a ház körül, aztán csak feküdt és pihent. Nekem ez az élet nem hiányzik. Hazavitt a jobb hónapokban 3-4 milliót (bár elosztva a teljes munka idejére azért nem egy hatalmas összeg, ráadásul nagyon sok elment belőle az eszközökre is), de nem, nekem ez nem volt elég, hogy ezt csináljam. Ráadásul ő tényleg főnök volt, akinek egy 10 fős brigád dolgozott. Azok az emberek töredékét nem keresték ennek. Csoda volt, hogy egyáltalán megtalálta őket, mert az elődeik büdös alkoholisták voltak. Sokan váltották egymást nálunk, elég gyorsan.

2020. okt. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%

A hosszú válaszom előtt egy kérdés, miért nem végzel el egy szakmunkást egyetem mellett? Egyáltalán nem lesz nehéz és gyakorlatot úgy is a papír után szerzel, közben meg lehetne diplomád is. Nekem a szaktársam annó villanyszerelőnek tanult egyetem mellett, azt mondta szeretne B opciót diploma utánra. Bár nem lett végül az, de szerintem okos húzás volt tőle + a mai napig megcsinál basic dolgokat ismerősöknek.


Egyrészt amit írsz az egy nagyon durva túlzás, mert csak a jó szakik, több év tapasztalattal és jó "hírnévvel" kapnak ennyit. Persze ha átlagos leszel is többet kapsz majd, mint egy átlag diplomás.

Viszont diplomával több lehetőség és kényelmesebb élet áll előtted + sokkal jobb fizikai egészség időskorodra.

Szóval ez rajtad múlik, hogy mi a fontosabb. Ha szeretnél viszonylag nagy eséllyel elég jól keresni, akkor tényleg ezeket a szakmákat tanuld. Ha szeretnél egy kényelmes életet sok lehetőséggel, akkor diploma a jobb út.

És tényleg gondold végig, mert kevesek lesznek 800ezret kereső szakik, nagyobb esély van arra, hogy 400-500-at kapsz majd. Azt se felejtsd el, hogy életed végéig ebben dolgozol majd és egy szintnél tovább nem lesz feljebb!!! Ami most még nem hangzik rosszul, de ha 40leszel és már nem szereted a munkád, akkor váltani szörnyű lesz.

2020. okt. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Hogy? Járjak be estire egyetem mellett? Mikor este 6-ig óráim vannak?

Nem piacképes a szak ahova járok, nem vagyok informatikus.

2020. okt. 10. 01:43
 10/32 anonim ***** válasza:
84%

Ha az amit tanulni akarsz, mert ERDEKEL, csak egyetemen tanulhato, akkor igen, megeri egyetemre menni.

Ha csak sok penzt szeretnel keresni ugy, hogy nem erdekel mit csinalsz, akkor tanulj szakmat.

2020. okt. 10. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!