Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme manapság németet...

Van értelme manapság németet tanulni még?

Figyelt kérdés
Elég az angol vagy a német is fontos? Európában mennyire hasznos ? Vagy úgy általában ?

2022. szept. 18. 14:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Attól függ. Én 10 évig kényszerből tanultam németet az iskolarendszerben. Általánosban nem volt más idegen nyelv - 30 évesen tényleg vén vagyok ezek szerint, akkoriban kezdte el az angol lesöpörni az összes többi nyelvet az országban. Szakközépben meg "ja bocs, te németes voltál, akkor itt is az leszel, mert sok az angolos".


Világ életemben utáltam a németet, borzasztó a hangzása, nem tetszik. Középfokú német nyelvvizsgám van, de szerintem alapszinten sem beszélem már. Mert nem használom, semmi szükségem rá. Egyedül megtanultam angolul, abból is letettem a középfokú nyelvvizsgát, és használom is napi szinten. Kinyílt a világ, amikor megtanultam angolul. Mellette semmi szükségem a németre,mivel a világ minden pontján beszélik az angolt.


Nekem a spanyol tetszik a legjobban, abba is belevágtam. Azt is többet használom a mindennapi életben, mint a németet, bármilyen hihetetlen. Pl. tetszenek a latin-amerikai zenék, és jó, hogy értek belőlük valamit. Németül még a zene is ocsmány, eszembe se jutna német zenét hallgatni. 😅


Szóval én azt javaslom, olyan nyelvet tanulj, ami tetszik. Ha azt nézed, Európában mit tudsz hasznosítani, és nem akarsz németet, akkor én is a franciát mondanám. Ahogy előttem is írják, kevesen beszélik nálunk, és azért francia cégek is vannak. Az angol, a francia és a spanyol világnyelvek. A német nem az.

2022. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!