Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen fajta koreai tankönyvet...

Milyen fajta koreai tankönyvet és munkafüzetet érdemes venni teljesen kezdőnek?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék tanulni koreaiul és ehez keresnék munkafüzetet és tankönyvet. Már utána néztem, de több márkájú és típusú van. Nem tudom, hogy melyik lenne a legalkalmasabb. Esetleg valaki már próbált tanulni így? Ha igen, akkor miből? Ja, és koreai nyelvtanárt nem ismertek véletlenül Magyarországon? Veszprém megyében kéne, esetleg Fejér megyében. Nekem az se baj, ha csak angolul tudnék a tanárral beszélni.

De mivel erre nem látok sok esélyt, hogy legyen itt a közelben, aki tanult az, hogy tette? Alkalmazás/könyv/stb. segítségével? Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. okt. 3. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Talk to me in korean könyvek nagyon jók kezdésnek, lefedik az alapokat. Van weboldaluk és spotify-uk is, és a könyvek könnyen elérhetőek.
2022. okt. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten a koreai nagykövetség tök olcsón indít nyelvtanfolyamot.
2022. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

(A saját dolgaim írnám le, ha nem gond, az előttem levők nagyon jókat írtak, szóval nem ismételném őket.)


-TenguGo Hangul appal tanultam meg a betűiket, illetve azok írását. Nagggyon rég használtam, így nem tudom azóta mennyit változott, akkor viszont nagyon hasznos volt. Magát az írást is rendesen begyakoroltatta.

-Aztán Memrise, Drops appokkal tanultam szavakat, nyelvtant, illetve letöltöttem egy angol nyelvű koreai nyelvkönyvet, de az azóta megszűnt és a telefonom is felmondta a szolgálatot, mielőtt lementhettem volna.

-Kdramakkal pedig a hallásutáni értést gyakoroltam.


-Nyomtatott kiadásban megvettem a Korean from 0! 1. részét, ami amúgy sokat segített. És időközben letöltöttem ingyenesen a Korean Grammar in Use c. könyvet is, ami megint az egyik legjobban dicsért nyelvtanos. Ezt nem használtam annyira sokat, ellenben a Vitamin Korean-t, bár ezt is inkább "csak" ismétlésre, szintentartásra.

( [link] )

A VK még viszonylag újabb könyvcsalád, de látszólag hamar népszerű lett.


-Emellett letöltöttem egy újabb appot, aminek Lingory a neve, időközben kivették belőle sajnos a videókat, de még így is nyugodtan tudom ajánlani. Tömören, lényegre törően tanítja és gyakoroltatja a nyelvtant és nagyon jól felépített minden leckéje. Kell mellé szavakat tanulni, de a nyelvtant túlzás nélkül elviszi A2-ig.

Emellett avocards, kstyle van még letöltve, előbbi szókártyás app, de zenékkel is lehet tanulni szavakat. Utóbbi már kicsit összetettebb, de én csak arra használom, hogy naponta párszor pár perces videókat nézzek rajta, ahol koreaiul beszélnek, koreai és angol felirat mellett.

2022. okt. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!