Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan javítsak az angol...

Hogyan javítsak az angol kiejtésemen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Angol tagozatos vagyok a gimiben, tizenegyedikes. Itt kezdtem el angolt tanulni,a nyelvtan nagyon jól megy,de a kiejtésem valami rettenetes,tipikus magyar akcentus. Hogy lehetne ezen csiszolni?

2022. okt. 3. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Angol zenék, filmek, sorozatok.

Ha például van egy angol zene amit nagyon szeretsz írd be youtubra a címet és hogy lyrics és próbáld énekelni. Vagy ha olvasni szeretsz, akkor angol tortenetet vagy könyvet írj be amelyik szoktad olvasni és hogy hangoskönyv.

2022. okt. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Először az egyes hangokat tanuld meg helyesen kiejteni, csak önmagukban. Aztán hosszabb-rövidebb szavak kiejtését hallgasd meg egy szótárában, és utánozd, figyelve a helyes kiejtésre. Ez nagyon sokat segíthet.
2022. okt. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Google fordító hallgasd meg a kiejtést
2022. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Kettesé jó, annyival kiegészíteném, hogy ahhoz, hogy ne legyen magyaros az intonációra is kell figyelni. Nézz utána a shadowing módszernek.
2022. okt. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%

Volt a módszerváltáskor pár évig a Radio Bridge idehaza, az sugárzott többféle nyelvlecke sorozatot. A kiejtésest Letters of Hannah-nak hívták, kislány levelet írt képzeletbeli barátnőjének, először elmondott pár mondatot, utána leírta (tehát szótagolva mondta), majd normális beszédtempóban még egyszer. Amit lehetett, ha épp otthon voltam, kazettára vettem. Aztán ezelőtt olyan 12 évvel digitalizáltam ezeket, majd feltöltöttem a 4shared-re, gondoltam, sokan örülnek majd neki.


Na, ezt az eddigi szöveget kb 12x írtam le itt, de soha senki nem kérdezte meg, hogyan lehet megtalálni ezeket a 4shared-en. Ennyit a magyar nyelvtanulók akaraterejéről. :D Szerintem ketté is repedhetnek. :D

2022. okt. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha sokat hallasz egy fajta akcentust, rád fog ragadni. Nézz angolul filmet, (ha kell felirattal) videókat, a hangoskönyb is jó, főleg, ha látod magad előtt a szöveget. De sok oldal van, ami például a Brit akcentust tanítja, azokat is csekkolhatod...
2022. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fog ráragadni, ez önámítás és hamis illúzió. A kiejtést csak aktív gyakorlással, utánzással lehet elsajátítani – a hallgatás passzív tevékenység, az önmagában édes kevés.
2022. okt. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Keress valamilyen angol társalgási nyelvklubot, ahova eljárhatsz, s ahol kijavítják a rossz kiejtésedet, vagy ha ilyet nem találsz, járj el megántanárhoz, és kérd meg, hogy a kiejtésre koncentráljatok. Nem mindenkinek van olyan belső hallása, hogy a saját kiejtést önmagától korrigálni tudja.
2022. okt. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!