Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik német nyelvet tanuljam ...

Melyik német nyelvet tanuljam hohy Ausztriában boldoguljak?

Figyelt kérdés
Mindenhol más németet beszélnek és sokszor nem is értik meg egymást.
2022. okt. 12. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mindenhol ugyanazt a németet beszélik, csak tájszólással. de veled nem a saját nyelvjárásukat fogják beszélni, mert hallják hogy külföldi vagy. németet kell tanulni, ilyen egyszerű.
2022. okt. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. En 3 evet eltem Oberösterreich tartomanyban, most pedig 2 eve elek Becsben. Felesleges ezen agyalnod, ketlem hogy talalsz olyan nemettanart aki kifejezetten a mundard dialektust tanitja. Tanuld a sima nemetet, aztan ha kijottel, menet kozben rajossz hogy mit mondanak Neked, persze ez nem megy egyik naprol a masikra. Emlekszem anno 5 eve egyaltalan nem beszeltem jol nemetul mikor kijottem, de volt egy eros alapom a sulibol, el tudtam mondani hogy mit szeretnek, viszont megerteni az elejen kb semmit sem ertettem a dialektus miatt :’D 3 ev alatt viszont tok jol megszoktam es megertettem a Felso ausztriai nyelvjarast, aztan atkoltoztem Becsbe, es kezdhettem az egeszet elolrol :’D Tartomanyonkent teljesen mas a nyelvjaras, es igazad van, sokszor egymast sem ertik meg. Volt egy nemettanarom, aki meselte hogy a ferjevel egyszer egy boltban beszelgetesbe elegyedtek egy idos osztrak nenivel, aki 5 percig magyarazott nekik majd elment. Az echte nemet ferje pedig megkerdezte hogy “ertettel ebbol egy budos szot is? Mert en semmit”. Szoval igen, tenyleg van ilyen, tavaly voltam Vorarlbergben , bementem a Sparba, es konkretan nem ertettem hogy koszon nekem a kasszas :’D
2022. okt. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Miután nem dialektusokat, nyelvjárásokat tanít egy magántanár vagy tanfolyam sem, ezen nemhogy nem éri meg agyalni, de nem is tudsz. Svájcban már bevezették évekkel ezelőtt, hogy a "Hochdeutsch/Standarddeutsch"-ot kell a híradóban, iskolákban stb. használni. Ausztriában nem tudom, hogy van-e ilyen, de alapvetően mindenhol ezt tanítják nálunk is. Ha tudsz németül, akkor idővel mindenképpen fogsz majd tudni kommunikálni, csak ehhez kint kell lenni azon a területen. Amikor én nyaraltam középfokú némettudásommal Svájcban, alig értettem bármit is.
2022. okt. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában óvodától kezdve mindenütt hochdeutschot tanul a gyerek, ez a szokás. de talán törvény is. (akkor is amúgy ha az óvónővel azonos dialektusa van) dialektust a családban, az otthoni barátok között beszélnek, mindenki mással hochdeutschot.

svácjiakat nem tudom milyenek, ausztriában azért jó ötven éve mindenki tud hochdeutschot és jól is használják, idősebbek kevésbé, de ők is igyekeznek ha idegen vagy.

2022. okt. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ,nagyon sokat segítettetek.
2022. okt. 15. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!