Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sürgősen meg akarok tanulni...

Sürgősen meg akarok tanulni angolul, könyvekből, netről szerintetek lehetséges ez?

Figyelt kérdés

"Net" alatt mindent értek, nyelvtan, nyelvi anyagok, chat angolul, angol szövegek hallgatása, stb.

Ha összekapom magam (napi két óra), mennyi idő alatt sikerülhet?



2022. okt. 13. 11:58
 1/9 anonim ***** válasza:
1 év
2022. okt. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az nem is rossz, köszönöm! Valami hasznos praktikát is tudnál, tudnátok mondani?
2022. okt. 13. 12:18
 3/9 anonim ***** válasza:
A neg akarok tanulni milyen szintet takar nálad?
2022. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Normális társalgás, amikor gondolatokat is meg tudok fogalmazni, mikor már egy könyvet úgy olvasok, hogy csak elvétve nyúlok a szótár után.
2022. okt. 13. 12:26
 5/9 anonim ***** válasza:
Így is elég tág, mert nyilván könyv és könyv között is van különbség. De 1 év alatt napi 2 órával, ha jó a nyelvérzéked, talán el tudsz jutni arra a szintre, hogy alapvető dolgokban megértesd magadat másokkal.
2022. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez így tényleg tág. Ahhoz, hogy könyvet úgy olvass, hogy szinte mindent megérts sok idő kell.


Ebbe amit te mondasz beletartozik az alap konyhanyelv is néhol hibákkal és a nyelvszakos szint is.


Plusz kérdés, hogy tudsz-e valakivel beszélgetni.


Az, hogy mennyi idő nem lehet így megmomdani. Nekem fél év kellett minden nyelvből a középfokhoz, utána pedig még 2-3 év a felsőhöz.

2022. okt. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%

Ha nulláról indulsz, keserves lesz..

Itt fogsz minden apróságot megkérdezni, naponta vannak kérdések, amik bizonyítják, hogy tévút az egyedül tanulás.

2022. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

"Az nem is rossz, köszönöm!"

Kéne, mi? Egy könyv elolvasásához, ha elvétve nyúl az ember szótárhoz, az nem egy év, hanem négy. Napi 2 óra mellett, ami befektetésnek, erőfeszítésnek egy fika.


"naponta vannak kérdések, amik bizonyítják, hogy tévút az egyedül tanulás"

Igen, ha vannak kérdések, melyekre a választ nem találja meg. Régen voltak jó nyelvtanító könyvek, melyek mellé nem kellett kérdezni, elegendő nyelvtani s egyéb magyarázat volt például a Báti-Végesben, az önmagában tökéletes volt - a maga idejében, 1965-ben.

2022. okt. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyedül tanulás is akkor jó, ha van akitől az ember tud kérdezni ha megakad. (Aki megbízható, pl. nekem van egy egyetemi nyelvtanár ismerősöm, aki anyanyelvi, tőle bármikor megkérdezhetem ha valamit nem értek, mert tudom, hogy tényleg tudja.) Amit mondtál az tényleg nagyon tág.


Én azt javaslom, hogy ne azzal foglalkozz, hogy mi mennyi idő, ki meddig jutott el (ismerősöm 3 hónap alatt szerzett nulláról középfokot, másnak 3 év alatt sem sikerül), hanem kezd el, csináld, és majd meglátod, hogy hova jutsz.

2022. okt. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!