Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan rakjak össze normális...

Hogyan rakjak össze normális német mondatokat?

Figyelt kérdés
Minden dolgozatnál megkapom, hogy a mondataim túl hosszúak és értelmetlenek. Az egyik dolgozatnál még azt is megkaptam, hogy az volt az első dolgozata tőlem, amit megértett. De azt, hogy írjak értelmesen, nem tudta megmondani.

2022. okt. 15. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy magyarul is ossze tudsz rakni ertelmes mondatot, ugy csinald nemetul is. Vagy nem ertem, mit nem ertesz.
2022. okt. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tagmondatonként legyen egy alany és egy állítmány, mondatonként legfeljebb két tagmondat legyen. Ha ezt a két szabályt betartod, akkor már sokat nem ronthatsz el.
2022. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos magyarul se tudok normális mondatot összerakni.
2022. okt. 15. 18:49
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok németül így konkrétan segíteni nem tudok, de ha leírsz ide egy két mondatot, amit te írtál, lehet konkrétabban lehetne látni mi nem jó.
2022. okt. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
minden második vesszőt javíts át pontra, ahogy kettes mondja.
2022. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!