Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hányan tanulják a magyart,...

Hányan tanulják a magyart, mint idegen nyelvet?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy internetes oldalt csinálni egyszerű magyar szöveggel, amit megért az is, aki rosszul tud magyarul. Azoknak a felnőtt olvasóknak szánom,akik a nyelvgyakorlást tájékozódással szeretnék ősszekötni. Legjobb esetben mekkora érdeklődésre számíhatok?

#kezdő #nyelvtudás #Magyarul tanulók #Magyar, mint idegen nyelv
2022. nov. 18. 03:11
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Lehet, hogy majd az oladaladnak köszönhetően többen is kedvet kapnak.
2022. nov. 18. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Mivel egy kis európai ország vagyunk, egész bonyolult nyelvvel, én úgy gondolom, azok tanulják ezt a nyelvet akiket érdekel, ezen felül aki ide szeretne jönni, vagy valami nehéz kihívást keresnek :) Nem rossz az ötleted, meg egyébként már az előbb említett tények miatt is érdekesek vagyunk, de szerintem nagyon kevesen veszik rá magukat, hogy meg tanuljanak magyarul .
2022. nov. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Nekem egy osztrák barátnőm Bécsben tanfolyamon tanult magyarul. Már egyszerűbb leveleket is tudott nekem írni. Komolyan, szerintem jobban tudott ő magyarul, mint sokan nálunk németül, pedig német nemzetiségibe jártam. :) (Jobb kinn az oktatás, na.)


Ezen kívül ismerek egy sok-sok éve Magyarországon élő dél-amerikai diplomatát, akivel szintén simán el lehet beszélgetni magyarul is. De néha spanyolra vált, ami az anyanyelve. :) Akcentusa is alig van.


Illetve egyik magyar ismerősömnek angol felesége van; ő is sok mindent megért már, mivel a gyerekek sokszor magyarul beszélnek hozzá is, így megszokta. :) (Totál kétnyelvűek amúgy a gyerekek, de pici korukban még nem tudták sokszor, kihez milyen nyelven szóljanak.)


Ennyi szerintem, akiről tudok, hogy idegenként magyart tanult.

2022. nov. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Már van ilyen érdemes lenne ott érdeklődni mennyien keresik
2022. nov. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

+ ugye ha már tanítasz valamit nem ártana az alapoktól kezdeni. Nyelvtan, igekötők stb. Szét lehetne szedni h pl gyárban dolgozók kifejezéseik, étteremben, üzletben stb.


Azért ehhez úgy gondolom több kell,mintsem feldobni egy magyar szöveget azt hello. Ill milyen nyelven mennen a fordítás? Angol, ukrán, német?


Ha csinálsz csinálsz rendesen.

2022. nov. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
#5 ami jelen esetben azt jelenti, hogy egyetemi diplomát kellene szereznie magyar mint idegen nyelv tanárként. 🙃
2022. nov. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem feltétlen, mert pl. Youtubeon is vannak oktató videók angol, német.


Nyílván ha pénzt akar vele keresni ( mert hulye lenne ha nem) akkor szamlázni se artana de kezdésnek én videót csinálnék

2022. nov. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

Nyelvvizsga statisztika a nyak.hu -n


[link]


2022-ben 250 magyar mint idegen nyelv nyelvvizsga volt

Persze ez csak a magyarországon tett nyelvvizsgák száma. Lehet hogy külföldön is vannak bőven.


Arról hogy vajon hányan tanulnak magyarul, nem fogsz statisztikát találni.


Keress FB és reddit csoportokat, használd a kreativitásodat. Ne mi írjuk meg az üzleti tervedet.

2022. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem évi max. 1-2 ezren.
2022. nov. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!