Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy döntsek két idegen nyelv...

Hogy döntsek két idegen nyelv között?

Figyelt kérdés

Imádom az orosz nyelvet. Ha tehetem orosz zenéket hallgatok és viszonylag könnyedén szívom magamba az orosz szavakat, illetve a cirill-t is egész könnyedén elsajátítottam.

Az angolt tanultam/tanulom egy ideje. Van egy alapvető szókincsem, álltalában azért állok meg a tanulásban mert elterlődik a figyelmem és hírtelen azon kapom magamat, hogy angol nyelvű videók, filmek és zenék helyett az orosszal foglalkozom.

A világunk nagyrészt átáll az angolra, a legtöbb ember angolul tanul és tud. Ám engem nem nyűgöz le az angol, nehezebben mennek az új kifejezések elsajátítása, logikát sem látok benne. (EZ INKÁBB AZ ÉN HIBÁM ÉS SEMMI FÉLE KÉPPEN SEM AZ ANGOL NYELVÉ!)

Tehát a kérdésem a következő: hogy válasszak egy álltalam szerett nyelv és egy hasznos nyelv között?



2022. nov. 19. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Első kérdés: mi a célod a nyelvvel?
2022. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy hány éves vagy, mihez kell a nyelvtanulás? Ha csak hobbiból, azt válaszd, amelyik tetszik. Ha általánosságban, tanulmányokhoz, későbbi munkához kellene, akkor mindenképp az angol, anélkül ma már nehéz az életed a munka világában, utazásnál, stb.
2022. nov. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%
Egyszerű dönteni: angol. Ez egyszerűen kötelező, nincs mese.
2022. nov. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést.


Ha középiskolás vagy, értelemszerűen az angol kell. Minél hamarabb eléred a stabil B2-t, vagy akár C1 szintet, annál hamarabb foglalkozhatsz mással, persze érettségizni kellene belőle, meg egy nyelvvizsgát letenni, lehetőleg. Majd később szakmádtól függetlenül látni fogod, hogy nincs olyan szakma, amihez ne lenne jó az angol. Angol nélkül nincs élet.


Ha munka miatt tanulod az angolt, azért vágtál bele, mert kell a munkához, előrelépéshez.


Ha az angolra nincs szükséged és már dolgozol, csak azért tanulod, mert jól jöhet talán egyszer, akkor nyugodtan vedd az angolt kisebb lángra, és foglalkozhatsz többet az orosszal. Tehát mi a kérdés? Nekem elég egyértelmű szitució mindhárom.

2022. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Angol. Én úgy érzem, hogy azért egy angol vagy némettudás mindenképp szükséges, főleg az angol, de hasznos, ha van esetleg német is. Mondjuk az se mindegy, hogy hány éves vagy, mert ha tizenéves, akkor egyértelműen angol, míg ha pl. 50 éves, és a munkádhoz nem kell az angol, akkor jól van, tanulj oroszul. Viszont fiatalon szerintem hatalmas hátrány lehet, ha az angolt valaki nem beszéli.
2022. nov. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!