Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Döntenem kéne hogy angolból...

Döntenem kéne hogy angolból vagy németből érettségizek de nem tudom melyik legyen?!

Figyelt kérdés

Sokan azt mondták a német nehéz és az angol sokkal könyebb. Szerintem mind a kettőből ugyan ott tartok de ha fordítok rá időt a választott nyelvre akkor jobban feltudom hozni magam.

Az lenne a kérdésem melyik lenne az előnyösebb, hasznosabb. Köszi a válaszokat



2022. márc. 8. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az angol világnyelv. A német még Európában is max. másodrendű. Persze, ha kifejezetten vonzanak a német nyelvterületek vagy a német nyelvű cégek, akkor feltétlenül fontos. Ha nem tudod, merre akarsz indulni vagy nem vonzanak a német anyanyelvű országok, akkor inkább az angol.

Az én példám: angol az 1. nyelvem, németet választottam másodiknak, de annyira taszít az egész közeg, hogy bár éltem is kinn egy ideig, már szinte egyáltalán nem tudnék megszólalni. Szóval igazából számomra felesleges volt.

Az sem mindegy, melyiket szereted jobban. A motiváció valóban nagyon sokat számít.

2022. márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 grafno ***** válasza:
100%
Amelyik jobban megy. A legjobb lenne ha mind2 anyanyelvi szintig lenne feltornazva. Németül jobb eu tesztek vannak pl telo auto építkezés szinte bármi, angolul meg még nagyobb mennyiség a tudomanybol, zene filmek szerintem.
2022. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a németre mennék rá. Nekem személy szerint sokkal könnyebb nyelv is, mint az angol, de azt szerintem most egyszerűbben meg tudod tanulni. Pontosabban később nehezebb lenne németet tanulni, mint angolt, mivel angolul rengeteg tartalmat fogyaszt az ember akár akaratlanul is, és ha már tudod valamennyire mindkettőt, akkor előbb utóbb érdemes is kezdeni velük valamit, kár lenne elpocsékolni azt a tudást. Én a németre szavazok.
2022. márc. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából a tanító irányba indulnék el. Köszönöm a válaszokat, holnap ki kérem a tanáraim véleményét is. Igazából ha nagyon ráfekszek az angolra akkor akár egy nyár alatt feltudom magam hozni és sokkal egyszerűbb mint a német ezt én is tapasztalom. A németet negyedik óta tanulom de ha abba is belekezdek nagyon akkor akár azt is feltudom hozni még magasabb szintre.
2022. márc. 8. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!