Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan munkahely ahol...

Van olyan munkahely ahol elvárás a felsőfokú (angol) nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Vagy nem a papírt nézik, hanem hogy élőben, az interjún hogy brillírozol?


Értem, hogy egyetemi jelentkezésnél többlet pont, de ha a való életet nézzük hol elvárás a felsőfokú?



2022. dec. 29. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Rengeteg helyen kell tényleg jó nyelvtudás (nem feltétlen nyelvvizsga, de közel anyanyelvi tudás), föleg, ahol sok külföldi, angol nyelvü kapcsolatokkal rendelkeznik a munkahely.
2022. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ott kérik is a nyelvvizsga papírt? Vagy interjúztatnak angolul?
2022. dec. 29. 13:36
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez igen változó, a papírt a jelentkezéshez kérik sok helyen, így kiszürnek egy csomó olyat, aki 'perfektül tud' angolul és az elsö megszólalásnál kiderül, hogy nem perfektül, gyakorlatilag sehogy nem megy neki.

Ez után a legtöbb esetben az interjú angolul zajlik, így egyértelmüen kiderül, hogy tényleg jól megy-e a nyelv, vagy esetleg csak papírja van.


A barátomnak a jelentkezést már angolul kellett beadni, motivációs levéllel, mindennel együtt, az interjúban végig angolul kellett beszélni, mindent elmagyarázni, megindokolni, meg volt egy kis privát beszélgetés része is. Öt felvették, de ha csak akadozva tud valaki beszélni, nincs megfelelö szókincse, akkor semmi esély rá.

2022. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szabad tudni, hogy mi a barátod munkaköre?
2022. dec. 29. 14:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen tudományos munkatárs, az oxfordi egyetemmel közös projekten dolgozik
2022. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor így érthető :)
2022. dec. 29. 16:34
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki elég jól beszél angolul ahhoz, hogy angol nyelvű állásokat pályázzon, annak nem gond egy felsőfokú nyelvvizsga. Azért ültem be évekkel később egyre, hogy legyen meg a papír, röhejesen könnyű volt. Ha valaki küzd a vizsgával, annak komolyan meg kellene fontolnia, hogy akar-e a nyelvvel dolgozni, mert még lenne mit tanulnia előtte. A munkahely nem várja el a papírt (hacsak nem külföldre mész és kell a vízumohoz IELTS vagy TOEFL), de azért ha szeretnél angolul dolgozni, egy papírt azért érdemes felmutatni, az előszűréseken hasznos.
2022. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azért gondoltam "megúszni" a nyelvvizsgát, mert tanárra jelenleg nem tudnék költeni, beszélgetni pedig nem tudok kivel angolul, nincs ki kijavítson akár írásban, akár a szóbeli részt illetően.

Hiába olvasok regényt angolul, angolul nézek filmeket, bővítem a szókincset, és nem tudom már hány nyelvtan könyvet tanultam rongyosra, egyszerűen tanár nélkül bizonytalan vagyok, nincs ki "irányt mutasson". És eléggé drága is a nyelvvizsga ahhoz, hogy megkockáztassam jelenleg.

Középfokum van, még középsulis koromból. De azzal kb.kitörölhetem....

Most 30 vagyok.

2022. dec. 29. 19:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Vannak language exchange csoportok, ahol közösen lehet nyelvet tanulni másokkal. Lehet youtube videókból is tanulni, teljes sorozatokon végig menni, hangosan gyakorolni. Ajánlom a shadowing technikát is, nekem is sokat segített. A nyelvvizsgára felkészülés nem annyira gond, a témakörök fent vannak a weboldalakon, ahogy előző vizsgakérdések is. A korod nem számít, csak a beletett munka és szorgalom!
2022. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb cégeknél, ahol egy-egy munkahelyre sok jelentkező van, muszáj, hogy legyen papírod is a nyelvtudásról, másképp eleve be se hívnak interjúra, mert a papírok az első szűrő, hogy eldöntsék, egyáltalán kikkel álljanak szóba a sok-sok jelentkező közül, ugyanis az idő pénz, így mindre nem érdemes időt szánniuk, eleve szűrni kell őket és csak a legjobb mondjuk 20-at behívni.

Minél kisebb céghez akarsz menni, annál inkább esélyes, hogy papír nélkül is behívnak és kipróbálják az interjún, hogy mennyire tudsz, mert ott eleve kevesebb jelentkező van valószínűleg.

2022. dec. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!