Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A január-februári időpontban...

A január-februári időpontban fogok C1 komplex nyelvvizsgát tenni angol nyelvből, hogyan gyakorolhatnám még addig a hallásértést?

Figyelt kérdés

Az 1000 kérdés, 1000 válasz könyvből tanultam, valamint a DExamos könyvből az írásbeli részre.

Ti hogyan készültetek a hallott szöveg értésére?

Köszönöm a válaszokat!



2022. dec. 30. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Le vagy maradva beszédértésből, azért kéne még gyakorolnod? Vagy csak úgy, hogy addig is hasznosan töltsd az időt ilyen szempontból is?
2022. dec. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából csak amiatt, hogy még hasznosan töltsem. :D
2022. dec. 31. 09:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Amúgy pont nemrég voltam nyelvvizsgán, és pont azt hittem, hogy a hallott szöveg értése miatt lesz bukta a vizsga (túl gyors volt számomra a hangfelvétel), erre majdnem arra kaptam a legjobb százalékot. :D Amúgy én nem készültem rá különösképpen, megcsináltam a felrakott mintafeladatokat, a hallásértési feladatokat, illetve kb. 6-7 éve kb. angolul nézek minden sorozatot. Amúgy szerintem nem is nagyon lehet így készülni rá kifejezetten. Mármint, amikor voltam a nyelvvizsgán, nálunk az egyik hallásértési feladat egy interjú volt egy hírességgel (brit). Szóval talán az interneten kereshetnél ilyen interjúkat, és azokat hallgathatnád. Sőt. Talán az az egyik legjobb gyakorlási feladat, ha úgy nézzük. Nálunk a nyelvvizsgán az interjú volt amúgy az eléggé gyors szöveg, szóval érthető volt, de gyorsan beszéltek benne, és ezért volt nehéz egyszerre figyelni, megérteni és a kérdésekre is leírni a választ.
2022. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"csak amiatt, hogy még hasznosan töltsem"

Akkor minél több autentikus angol nyelvű szöveget hallgass és kész. Bármit, ami érdekel, lehetőleg minél több témában. De tényleg bármit, csak jó sokat. :)

2022. dec. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a tippeket. :D

Keresek akkor ilyen szövegeket még. Én is pont ezen aggódok, hogy gyors lesz vagy nem fogom érteni valami más miatt.

De örülök, hogy sikerült neked. :D

Köszönöm mégegyszer, és BÚÉK! :D

2022. dec. 31. 11:47
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Zene, podcast, youtube videók, filmek, sorozatok. Ezekkel észrevétlenül rengeteget tudsz fejlődni, úgy hogy összekötöd a kellemest a hasznossal.
2022. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!