Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mobilapplikációkon elérhető...

Mobilapplikációkon elérhető angol nyelvtanulás, mennyire használható az életben?

Figyelt kérdés
2022. dec. 31. 01:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Több, mint a semmi, de nem pótolhatja a nyelvtanárt. Különösen azért nem, mert a produktív nyelvi készségekben a kiejtést és a nyelvtani vagy stiláris hibákat valakinek korrigálni kell, azaz a tanulási folyamatban kell a visszajelzés arról, hogy mit mondasz rosszul, hogyan lenne jobb és miért. A kiejtett mondatok hang utáni elemzésénél még nem tartanak az applikációk. Még a bepötyögött mondatokról is csak annyit jeleznek, hogy mi volna helyettük a helyes, de azt nem, hogy miért hibás, amit beírtál. Ez bizony jelentős korlátot szab a nyelvtanulásban.
2022. dec. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Én anno nézegettem már ilyen appokat, de szerintem egy jó nyelvkönyv többet ér, ha egyedül szeretnél nyelvet tanulni, tanár nélkül. Vagy lehet ez az én régimódiságom, de szerintem azzal többre mész.
2022. dec. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
En nyelvtanárként mondom, hogy amúgy nem rossz, de pl. Kíváncsiságból megnéztem a Duolingot, és már az első pár gyakorlatnál hibás igeidoben volt egy mondat. Olyan szitu volt egyszerű jelenjen, ami amúgy folyamatos jelen náluk. Aztán ez eléggé bekavarhat, ha berögzül. Szóval szórakozni, meg alapokra jó, de ha tényleg használni akarod a nyelvet, nyilván nem elég
2022. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Olyan szitu volt egyszerű jelenjen, ami amúgy folyamatos jelen náluk."

Abból a kb. nulla szövegkörnyezetből, ami az elején van, nem derül ki, hogy nem pl. könyv tartalmából egy mondat-e, márpedig ha az (és miért ne lehetne az?), akkor máris indokolt az egyszerű jelen. Erre elég később kitérni, első megközelítésben jó lehet.

2022. dec. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az volt a példa hogy ,,a macska átsétál a szoknyán".

Ha már egy tanulós appot csinálunk, akkor legalább olyan példat hozzanak, ami biztos hogy egyszerű jelen, mert ez nem. Azért akkora kontextus nem kell még egy teljesen kezdőnek :)

2022. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy akár jó is lehet a mondat, feltételezve (amit te meg én egy kis jóindulattal fel tudunk tételezni már most, az appot használó meg majd később rájön), hogy egy könyv tartalmát meséljük el. Arra, hogy a szerkezetet gyakoroltassa az alapszavak bevezetésével, tényleg jó. Én másik nyelven használtam, és tényleg egy csomó mindent előhozott, amit régebben tanultam már, illetve további szavakat is tudtam tanulni vele.
2022. dec. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!