Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ön melyik nyelv tanulását...

Ön melyik nyelv tanulását választaná az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

2022. dec. 25. 20:23
A kérdező szavazást indított:
német
francia
olasz
rétoromán
51 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én németet tanultam először, később franciát. Az olasz pedig egy ideje elkezdett érdekelni, így azt is szívesen tanulnám.

Tehát 1. német 2. francia 3. olasz

2022. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Függ az eddig elsajátított nyelvektől, illetve a nyelvtanulás céljától. Hobbi vagy szakmai? Mik vele a céljai?
2022. dec. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Lovári
2022. dec. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Német, ezek közül azt használják a legtöbben, szóval többet érek vele. Amúgy én németet tanulok a suliban, és tökre bejön.
2022. dec. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt angolt tanultam és azt is tanulok jelenleg az iskolában de pár éve volt lehetőség szakkör szintén nemettanulasra, éltem is vele. Most ismét ujrakezdenem, érdekelni kezdett maga a nyelv is, meg a német zenék, német helyek...
2022. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Én németet tanultam általánosban most meg angolt de a francia is érdekel.
2022. dec. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%
Angolt, olaszt tanultam, szóval logikus választás a francia. A német lehet hasznos, de egész egyszerűen nem tetszik.
2022. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Franciát. Olaszul már tudok, a némettől undorodom (bár hasznosnak hasznos) a rétoromán meg fel sem merül :D
2022. dec. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem angol-olasz párosításom van és ha visszamehetnék az időben akkor ugyanezt választanám.


Elsősorban az angolt támogatnám alapszinten mivel világnyelv maradt habár európai szinten vitatott a fontossága ugyanis kiléptek az unióból.


Német: semmivel nem különb Európában a franciától vagy az olasztól. Csupán van náluk pénz így fontosnak tűnik. Mivel az ország összeszerelő üzeme vagyunk ezért hasznos lehet munka szempontjából vagy ha ott akarsz dolgozni.


Francia: ha kifejezetten az eu-ban akarsz dolgozni vagy Francia gyarmatokta menni netán az országba célirányosan akkor lehet egyedül értelme.


Olasz: ha gyakran jársz itt akár munka akár nyaralás szempontjából és/vagy ezen a nyelvterülten akarsz dolgozni akkor ezt javaslom. Az olasszal mindenképpen céghez próbálj menni mivel a magyar közigazgatás anyagilag nem támogatja az olaszt. Helyette lehet kínai vagy arab... jól ki van találva mert ezerből jó ha egy magyar tud egy szót is.


Német Francia vagy Olasz teljesen mindegy a lényeg az hogy kezdeni tudj vele valamit.

2022. dec. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Meton ***** válasza:
Ezek közül csak a francia világnyelv. Megértik Afrikában, Dél Amerikában, Kanadában is. De ezt tanuld meg, aminek haszna lehet az életedben.
2022. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!