Hogyan tanuljam meg?

Figyelt kérdés

2023-ra a legfőbb tervem megtanulni angolul. Hogyan kezdjek el tanulni? Hova érdemes az idegen szavakat írni, füzetbe vagy telefonba, hogy gyorsabb és könnyebb legyen?

Volt egy fejsérülésem, ami miatt sok dolgot elfelejtettem, kicsit nehezebb a tanulás.


Előre is köszönöm!



2022. dec. 26. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:
52%

"2023-ra a legfőbb tervem megtanulni angolul."

Eleve rossz a terv. Olyan nincs, hogy egy nyelvet "meg"tanulni. Csak tanulni lehet, vég nélkül. Főleg, ha élő idegen nyelv - márpedig az angol az, tehát folyamatosan változik, akinek az anyanyelve, az is mindig tanul újabb és újabb szavakat, stb.


"Hova érdemes az idegen szavakat írni, füzetbe vagy telefonba, hogy gyorsabb és könnyebb legyen?"

Eddig hogyan tanultál nyelveket? A konkrétan neked eddig legjobban bevált módszereket érdemes bevetni újra.

De szavakkal kapcsolatban érdemes azt is csinálni, hogy öntapadós cetlikre írod és felcímkézed vele az egész lakást: az ajtóra nyomsz egy "door - ajtó" címkét, stb. Azokat a helyeket, ahol több időt szoktál tölteni, pl. fürdőszobatükör, mosogatóval szemközti fal, vécéajtó belseje, stb. érdemes olyan cetlikkel is kidekorálni, amikre több szót vagy kifejezést is felírtál.

2022. dec. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem szavak, szavak, szavak. Ha már megvan 1000, akkor nyelvtan és angol videók, filmek.

Én mindaddig nem értettem meg az angolt, amíg nem töltöttem el 6 hónapot kint.

Ez szerintem személyfüggő nagyon, hogy ki hogy tanul. De a szavakat nem úszod meg.

2022. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!