Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan angolul tanulni?

Figyelt kérdés

Újévi fogadalmam volt hogy megtanulok tárgyalóképesen angolul, ha nem is egy év alatt, de folyamatosan szeretném fejleszteni magam. Bár már pár hete elkezdtem (tehát annyira mégsem újévi volt ez a fogadalom), azért szeretném konkretizálni, hogy milyen módszerrel tudok tanulni jól.

Valami minimális angol tudásom van, viszont élőszóban még senkivel nem beszéltem angolul. Most a duolingot használom, illetve találtam 1-2 oldalt, ahol egyszerű angol nyelvű szövegek vannak, azokat olvasom, fordítom, plusz (tudom hogy ez boomer, de) szótárfüzetbe írom a szavakat.

Viszont azt sem akarom, hogy esetleg a rossz berögződések, vagy kevésbé hatékony dolgok miatt nehézségekbe ütközzek tanulás során, így ki akarom kérdezni olyanok véleményét, akik már végigmentek ezen az úton. :D Tanárhoz egyenlőre nem szeretnék menni, talán néhány hónap, vagy fél év múlva. Maximum napi 1 órát tudok rászánni erre az egészre, nem tudom, hogy ez mire lesz elég.


2023. jan. 1. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

"Újévi fogadalmam volt ...

ma 13:52"


:DDD

Máris elengedted? :DDD

2023. jan. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

"napi 1 órát tudok rászánni erre az egészre, nem tudom, hogy ez mire lesz elég"

Mi sem tudjuk, mert fogalmunk sincs róla, hogy konkrétan neked milyen módszerek fognak legjobban beválni.

Az a lényeg, hogy csináld, és figyeld közben saját magadat, hogy mi az, ami könnyebben megy, mi az, amit szívesebben csinálsz, stb.

Szerintem szerezz be valami tankönyvet hanganyaggal és megoldókulccsal együtt. Azokat nem véletlenül rakták össze úgy, ahogy: a legfontosabb, legalapvetőbb dolgokkal kezdik, fokozatosan építik rá a dolgokat a megfelelő sorrendben, stb. Ne akard te magad feltalálni a nyelvtanítást, inkább vegyél elő egy könyvet, ami jó lesz mankónak, és azzal a kézben vándoroljál. De persze csinálj mellette bármi mást is angolul, amihez csak kedved van, mert minél többet foglalkozol vele, annál jobb.

2023. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1) Szimpla rossz fogalmazás :D :D Egyébként pont ezzel mentettem magam eddig a tanulás alól, "előbb magyarul kéne megtanulnom rendesen" :DDDDDDD


2) Köszönöm szépen! Szerintem így fogok tenni, megpróbálok valami középiskolás tankönyvet szerezni kezdetnek, hátha abból hatásosabb a dolog. :)

2023. jan. 1. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!