Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikertelen szóbeli nyelvvizsga...

Sikertelen szóbeli nyelvvizsga: Hivatkozhatok tanulási nehézségre, hogy meg legyen a B2 komplex?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hányadik kérdésem a témában... 90% feletti német beszédkészség vizsgarész után gyenge, 24% hallásértést írtam, így sikertelen a szóbeli vizsgám. Hivatkozhatok a BTMN-re (beill. tanulási, magatartási nehézségre)? Szövegértés és lényegkiemelés a fejlesztendő területem, de nem kaptam semmilyen kedvezményt a hallás utáni szövegértésre, miközben egy telefonos megbeszéléskor azt állították, hogy fogok kapni (négyszeri szöveghallgatást), de ezt írásban nem erősítették meg.

Írtam egy levelet a vizsgaközpontnak, de eddig semmi visszajelzést nem kaptam. Arra hivatkoztam, hogy az érettségi vizsgán is felmentést kapok a német hallásértés részértől (ami nagy eséllyel így lesz).

A szóbeli eredményem összességben 70% lenne, ettől függetlenül nyilván megbuktam... Őszintén bevallva, nincs annyira sok pénzem egy újabb nyelvvizsgát fizetni, a szüleimnek alacsony a bevételük, én még nappali tagozatos középiskolás vagyok. Ráadásul nagyon szomorú vagyok, hogy a rengeteg tanulás ellenére megbuktattak úgy, hogy mindkét szülői részről sváb vagyok... Nagyon nehezen értem el ezt a szintet, otthon egyáltalán nem használjuk a nyelvet (csak a magyart), anyukám nem tud németül, apám meg csak a "paraszt nyelvet" beszéli.



2023. jan. 1. 23:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%
Már ne is haragudj, de a BTMN-nek mi köze van ahhoz, hogy érted-e a szöveget vagy sem, meg annak, hogy sváb származású vagy? Ma már mindenki mindenre kapjon felmentést?
2023. jan. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
96%
Előbb kellett volna írásban kérni tőlük a többszöri meghallgatási lehetőséget. Egy telefonos ígéret nulla. Utólag már semmit nem tehetsz, nem mehetsz oda még egyszer meghallgatni a szöveget. Tanulópénz. Mindent írásban kell kérni. Meg a szüleidnek is tanulópénz, hogy jobban oda kell a gyerekre figyelni. Ez az ő dolguk lett volna.
2023. jan. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Hivatalos, szakértői véleményem van arról, hogy a szövegértési feladatokra többletidőre vagyok jogosult, a gyenge koncentráció képességem miatt. Ezenkívül fejlesztő órákon veszek részt.

És igen: ami jár nekem, az igenis megjár. Nem azért járok azokra a foglalkozásokra, hogy utána semmilyen kedvezményt ne kapjak a felkészülést illetően.

2023. jan. 2. 00:28
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen, csakhogy azt, mint minden mást, előre kell kérni, nem utólag.
2023. jan. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Egyébként az írásbeli vizsgám sikeres lett, és ahol németül kellett közvetíteni (beszélgetés + íráskészség), az mind 80% feletti lett. Viszont ahol magyarul kellett válaszolni, azok mind gyengén sikerültek. Így alakult, de mindent megteszek annak érdekében, hogy meglegyen a komplex nyelvvizsgám!
2023. jan. 2. 00:31
 6/35 A kérdező kommentje:
Egy próbálkozást megér. Nem fogok otthon ülni és várni, mert előfordulhat, hogy kedvezményeznek nekem, majd figyelmen kívül hagyják a beszédértés részvizsgát. Pár napon belül kiderül.
2023. jan. 2. 00:32
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Utólag semmit nem lehet kérni, mért nem előre kérted?
2023. jan. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Kérelmeztem, de nem kaptam róla megerősítést. Telefonon is és írásban is. Mindenki egymásra mutogatott, hogy ez nem az ő hatáskörük... Addig tologatták, míg a nyelvvizsgán nem kaptam meg a többletidőt.
2023. jan. 2. 00:36
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Itt van neked origo vizsgaszabályzat, gondolom, azon voltál.

"17.2. A fogyatékkal élők az esélyegyenlőségi kérelmüket alátámasztó igazolást mellékelve jelentkezéskor előre közölhetik, hogy milyen segítséget kérnek a nyelvvizsga letétele során. A kedvezmény igénybevételének feltétele a megfelelő szakértői vélemény csatolása és a szükséges segítségek konkrét

megjelölése a jelentkezéssel egyidejűleg.

17.3. Az esélyegyenlőségi kérelem alátámasztására benyújtott szakértői vélemény a Vizsgaközpont számára csak a vizsgázónál fennálló fogyaték tényét igazolja, a biztosítandó kedvezményekre vonatkozóan a Vizsgaközpontot nem köti az abban szereplő javaslat. A Vizsgaközpont a hatályos jogszabályok keretei között elfogadható szakértői igazolásokról a honlapján tájékoztatót tesz közzé.

17.4. A vizsgázó számára a Vizsgaközpont csak igazolt fogyatékosság alapján biztosíthat kedvezményt. A hatályos jogszabályok alapján fogyatékosságnak nem minősülő állapotra (különösen, de nem kizárólag a

beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézségre) akkreditált nyelvvizsgán esélyegyenlőségi kedvezmény nem érvényesíthető.

17.5. A Vizsgaközpontot az esélyegyenlőségi kedvezményen keresztül

a) felmentést a nyelvvizsga, vagy annak egyes részei alól nem adhat,

b) nem mérhet olyan készséget, amely a sérültségből adódóan a vizsgázónál teljes mértékeben hiányzik,

c) olyan sérültséget nem vehet figyelembe esélyegyenlőségi jogcímként, amely a vizsgázó tudásmérése során számára esélyegyenlőségi szempontú hátrányt nem eredményez.

17.6. Az esélyegyenlőségi kérelem benyújtása ingyenes, benyújtásának módjára vonatkozóan a Vizsgaközpont a honlapján elérhető aktuális tájékoztatót tesz közzé. A jelentkezés befejezését követően

pótlólag benyújtott vagy hiányos kérelmeket a Vizsgaközpont nem tudja figyelembe venni."

2023. jan. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Írásban kérvényezted? Benyújtottad a szakvéleményt?

Mindenesetre itt az áll, hogy BTMN-re nem vonatkozik, és vizsgarész alól nem menthetnek fel.

2023. jan. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!