Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikertelen szóbeli nyelvvizsga...

Sikertelen szóbeli nyelvvizsga: Hivatkozhatok tanulási nehézségre, hogy meg legyen a B2 komplex?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hányadik kérdésem a témában... 90% feletti német beszédkészség vizsgarész után gyenge, 24% hallásértést írtam, így sikertelen a szóbeli vizsgám. Hivatkozhatok a BTMN-re (beill. tanulási, magatartási nehézségre)? Szövegértés és lényegkiemelés a fejlesztendő területem, de nem kaptam semmilyen kedvezményt a hallás utáni szövegértésre, miközben egy telefonos megbeszéléskor azt állították, hogy fogok kapni (négyszeri szöveghallgatást), de ezt írásban nem erősítették meg.

Írtam egy levelet a vizsgaközpontnak, de eddig semmi visszajelzést nem kaptam. Arra hivatkoztam, hogy az érettségi vizsgán is felmentést kapok a német hallásértés részértől (ami nagy eséllyel így lesz).

A szóbeli eredményem összességben 70% lenne, ettől függetlenül nyilván megbuktam... Őszintén bevallva, nincs annyira sok pénzem egy újabb nyelvvizsgát fizetni, a szüleimnek alacsony a bevételük, én még nappali tagozatos középiskolás vagyok. Ráadásul nagyon szomorú vagyok, hogy a rengeteg tanulás ellenére megbuktattak úgy, hogy mindkét szülői részről sváb vagyok... Nagyon nehezen értem el ezt a szintet, otthon egyáltalán nem használjuk a nyelvet (csak a magyart), anyukám nem tud németül, apám meg csak a "paraszt nyelvet" beszéli.



2023. jan. 1. 23:42
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
67%
Én teljesen megértem a kérdezőt, borzalmasan nagy teher, ha nincsen sok pénzed rá, mikor nagyon szorgalmas valaki. Másoknak meg a szülei simán kifizetik, lakást vesznek...
2023. jan. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
43%

#28 Mert tudod az milyen jól néz ki, hogyha nem kapja meg a kedvezményt és úgy sikerül, akkor lehet vele villogni, de ha nem sikerül valami miatt, akkor persze ők a hibásak.


"Egyébként elárulom, hogy a fejlesztő tanárunknak nincs papírja arról, hogy BTMN-es diákokat fejlesszen. Ezeken az órákon szó szerint nem csinálunk semmit"

Khm. Az előbb még azt mantráztad, hogy azért jársz, hogy kedvezményt kapj. Most már azzal jössz, hogy ezen igazából csak vagytok, mint a befőtt.


Én amúgy nem adnék kedvezményt (annak ellenére, hogy nekem is van szervi problémám, de nem is jeleztem a vizsgahelynek, anélkül csináltam meg mindent), mert egy nyelvet vagy beszélsz, vagy nem. A való életben se lesz az, hogy neked mindenhol mindent négyszer elismételnek, mert neked tanulási zavarod van, és csak negyedik hallásra érted meg. Ha a magyart megérted, akkor a németet is meg fogod, csak gyakorolni kell. Megjegyzem, a hallás utáni az a rész, amin a legtöbben elbuknak, olyanok is, akiknek amúgy semmi baja nincs, és csak többedik próbálkozásra mennek át. Egyébként meg minek mentél kétnyelvűre, mikor az amúgy se ér semmit és tudod, hogy neked nem megy a fordítás? A kétnyelvű akkor is pénzkidobás, ha sikerül.

2023. jan. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

"A kétnyelvű akkor is pénzkidobás, ha sikerül."

Miért lenne pénzkidobás? Nem ér kevesebbet, mint az egynyelvű. És igenis vannak az életben helyzetek, amikor te vagy az egyetlen, aki érti az adott nyelvet és közvetítened kell a többieknek, hogy mi van oda írva vagy mit mondott az illető. Nagyon is értelmes dolog a kétnyelvű vizsga is - de hogy a kérdező miért azt választotta, azt ő maga sem tudja valószínűleg (pedig ha eleget gyakorolt volna, akkor feltűnt volna neki, hogy az ide-oda váltás a nyelvek között direkt nehezebbé teszi az egy nyelven megoldható feladatoknál).

2023. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Amit itt a kérdésem alatt műveltek, a vicc kategóriája. Miért kell ennyire pattogni azon, hogy miért kaptam egyáltalán többletidőt!? Ha nem ismeritek a körülményeimet, ne okoskodjatok.

Hónapokat, több, mint egy évet tanultam önállóan, majd nagy nehezen sikerült magántanárhoz is eljárnom, amit a diákmunkámon kapott fizetésemből fizettem, hogy biztos sikeres legyen a komplex vizsgám.

Megnéztem az írásbeli feladatlapjaimat, le is fotózhattam, és megmutattam a német tanáromnak aki közölte, hogy ez a szövegértés bizony nem B2 szintnek számít. A hiányos (2.) szövegértés is a lexikális tudásra hajlott.

És mielőtt beleköttök, ott sem tudtak tájékoztatást adni, hogy mi a teendő a sikertelen szóbelimmel. Külön helyen volt a szóbeli vizsgám, egy másik, messzebbik városban. Először szimpatikus volt az Origo, mert az ismerőseim közül is tettek le ilyen vizsgát (igaz angolból). A beszédkészség vizsga szintúgy tetszett, nagyon barátságosak voltak, és a témakörök is érthetőek voltak. Mellesleg a 12 vizsgázó közül én tudtam a legjobban beszélni németül, a kommunikatív értékemre maximum pontot kaptam. A hallás utáni szövegértés első részét mindenki nehéznek ítélte, ettől függetlenül én voltam az egyedüli, akinek sikertelen volt a beszédértése.

A fejlesztésről annyit még egyszer, hogy nincs papírja a tanárnak, ezt ő maga vallotta be. És igen, azért járok be, hogy az érettségin és minden más vizsgámon megkapjam a többletidőt! Máskülönben bejárni kb. semmi értelme nincs. Tettem már panaszt az igazgató felé, de nem foglalkoznak vele, mert nem órarendi tanóra, hanem külön foglalkozás. Ez az utolsó évem, májustól jön az érettségi, úgyhogy már féllábbal is kibírom a maradék időszakot.

32: Bizony, villogok, hogy a rám ruházott bélyegem ellenére ötös tanuló vagyok (4.8 átlaggal), két tanévben kitűnő bizonyítvánnyal, és számtalan dicséretekkel végeztem el az előző középiskolai éveimet + most már B2 német írásbelivel rendelkezem. Mindezt a kitartó szorgalmammal és sok olvasással értem el.

Tettem érte, hogy elérjem a céljaimat a koncentráció zavarom ellenére. Ha nem hiszitek el, arról nem tehetek. Rengeteget küzdöttem a tanulási nehézségemmel, úgyhogy ez az alapelvárásom, hogy legalább ezt az egy segítséget megkaphassam a pedagógusoktól. Mindent amit elértem, azt magamtól csináltam meg.

Egyáltalán nem volt pénzkidobás, hiszen az írásbeli sikeres. Aki ezt gondolja, arra már tényleg nem tudok mit mondani...

2023. jan. 2. 17:04
 35/35 anonim ***** válasza:

"a rám ruházott bélyegem"

A rád ragasztott bélyeged. De ez butaság. Ez nem bélyeg. Ha az a helyzet, ami, akkor a papír azért kell, hogy kaphass könnyítéseket. De nem "bárhol".

2023. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!