Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikertelen szóbeli nyelvvizsga...

Sikertelen szóbeli nyelvvizsga: Hivatkozhatok tanulási nehézségre, hogy meg legyen a B2 komplex?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hányadik kérdésem a témában... 90% feletti német beszédkészség vizsgarész után gyenge, 24% hallásértést írtam, így sikertelen a szóbeli vizsgám. Hivatkozhatok a BTMN-re (beill. tanulási, magatartási nehézségre)? Szövegértés és lényegkiemelés a fejlesztendő területem, de nem kaptam semmilyen kedvezményt a hallás utáni szövegértésre, miközben egy telefonos megbeszéléskor azt állították, hogy fogok kapni (négyszeri szöveghallgatást), de ezt írásban nem erősítették meg.

Írtam egy levelet a vizsgaközpontnak, de eddig semmi visszajelzést nem kaptam. Arra hivatkoztam, hogy az érettségi vizsgán is felmentést kapok a német hallásértés részértől (ami nagy eséllyel így lesz).

A szóbeli eredményem összességben 70% lenne, ettől függetlenül nyilván megbuktam... Őszintén bevallva, nincs annyira sok pénzem egy újabb nyelvvizsgát fizetni, a szüleimnek alacsony a bevételük, én még nappali tagozatos középiskolás vagyok. Ráadásul nagyon szomorú vagyok, hogy a rengeteg tanulás ellenére megbuktattak úgy, hogy mindkét szülői részről sváb vagyok... Nagyon nehezen értem el ezt a szintet, otthon egyáltalán nem használjuk a nyelvet (csak a magyart), anyukám nem tud németül, apám meg csak a "paraszt nyelvet" beszéli.



2023. jan. 1. 23:42
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

Tudod bármivel bizonyítani, hogy állították, hogy neked jár? Ha nem, akkor hiába. Olyan se lesz, hogy azt mondják, hogy ha megkaptad volna még 2-szer a meghallgatást, akkor biztosan sikerült volna. Ha csak 1-2 ponton múlt volna, talán elnéznék, de így nem. ECL, igaz? Ott 40% a minimum.


Egyébként részfeladatot nem lehet csak úgy utólag kihúzni, olyan nincs, hogy komplex a vizsga, csak ez meg az hiányzik belőle.

2023. jan. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Origo-n voltam. Kaptam egy levelet, melyben az állt, hogy az írásbeli vizsgára 10% többletidőt kapok. Tehát kérelmeztem, és meg is kaptam, de csak az írásbelire. Írtam egy újabb levelet, amiben azt írták válaszként, hogy ezt a szóbeli vizsgarendszer vezetőjének kell eldöntenie, és ebben nem tudnak segíteni. Felhívtam a központot (nagy nehezen), ott megerősítettek, hogy meg lesz a kedvezmény.

De nem kaptam meg. A vizsgabiztosok is meg voltak lepődve, mert ők is úgy tudták, hogy nekem jár a négyszeri szövegmeghallgatás.

2023. jan. 2. 00:50
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor harcolj, de írásban kellett volna belőlük kipréselni a jóváhagyást, mert hivatalos ügyről lévén szó ezt nekik is dokumentálni kell, nem csak fű alatt telefonon. Úgyhogy én nem hiszek a sikerben, és a legjobb, ami esetleg történhet, hogy újra teheted a hallásértést, de az, hogy egyszerűen kiveszik, az kizárt, olyan nincs, csak ha süket lennél. Majd írj ide vissza, mi lett.
2023. jan. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Akkor őket kell keresni, mi nem tudjuk megoldani. De az origo leírása alapján a te problémád nem vehető figyelembe, talán ezért is van náluk kavarodás.
2023. jan. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
22%

“Hivatalos, szakértői véleményem van arról, hogy a szövegértési feladatokra többletidőre vagyok jogosult,”


Ezt a velemenyt, irasbeli velemenyt bekukdted, mikor jelentkeztel?


“Otthon csak magyarul beszelunk “

De hat magyarban buktal meg, akkor most mi van?


A tobbi rizsa, anyagik, stb. nem hatalmaz fel semmi konnyebbitesre, sok embernek ezek a problemaik.

2023. jan. 2. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
33%
Ja, és ezért szemétség az egész.
2023. jan. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
79%

"nem kaptam semmilyen kedvezményt a hallás utáni szövegértésre, miközben egy telefonos megbeszéléskor azt állították, hogy fogok kapni (négyszeri szöveghallgatást), de ezt írásban nem erősítették meg."

Soha nem szabad elhinni semmit, amit nem adnak írásban. Eleve nulla értelme volt erről telefonon érdeklődni. Írásban kell.


"Írtam egy levelet a vizsgaközpontnak, de eddig semmi visszajelzést nem kaptam."

Mennyi ideje?


"Arra hivatkoztam, hogy az érettségi vizsgán is felmentést kapok a német hallásértés részértől (ami nagy eséllyel így lesz)."

:DDD Szóval arra hivatkoztál, amiről álmodsz. Ettől biztos nagyon meghatódtak... :)

2023. jan. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

"Hivatalos, szakértői véleményem van arról, hogy ..."

Ez csak ennyi, nem több: vélemény.


"többletidőre vagyok jogosult"

De ezt csak akkor kapod meg, ha a szakértői vélemény alapján az igazgató határozatot hoz róla. Ha nem, nem. És az iskola igazgatója nyilván csak arról hozhat határozatot, hogy az iskola falain belül mi történjen. Egy nyelvvizsgaközpontot ez semmire sem kötelez.

A nyelvvizsgaközpontnak meglobogtathatod a szakértői véleményt és megkérdezheted, hogy ők is adnak-e rá többletidőt, amit a szakértő javasol, mint az iskolád. Ők döntik el, hogy igen-e vagy nem.


"fejlesztő órákon veszek részt"

Mázlid van, hogy megteheted. A mi iskolánkban is volt az elmúlt évtizedekben egy csomó olyan gyerek, akinek fejlesztő órákon kellett volna részt vennie, csakhogy egyszerűen nem volt fejlesztőpedagógusunk. Most lett csak.


"ami jár nekem, az igenis megjár"

Az, hogy valaki valamire jogosult, még nem jelenti azt, hogy azt a bizonyos valamit meg is kapja. Lehet, hogy csak akkor, ha kérelmezi. Meg lehet az is, hogy még akkor sem - egyszerűen mert nem adottak a körülmények az adott iskolában, nyelvvizsgaközpontban, stb.


"Nem azért járok azokra a foglalkozásokra, hogy utána semmilyen kedvezményt ne kapjak a felkészülést illetően."

De nem is azért, hogy kapj. Azért jársz a fejlesztésre, hogy fejlődj. Ha ez megtörténik, máris van értelme járni. A járásnak semmi köze ahhoz, hogy kapsz-e többletidőt itt-ott erre-arra vagy nem.

2023. jan. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

"ahol magyarul kellett válaszolni, azok mind gyengén sikerültek"

Ha újra neki kell majd futnod, válassz olyan vizsgát, amelyik végig németül zajlik. Nagyon-nagyon nehéz ide-oda ugrálni a két nyelv között (németül hallani valamit, közben magyarul olvasni a kérdéseket, közben továbbra is németül figyelni a hallottakra és magyarul írni választ...).

2023. jan. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 NTBS ***** válasza:
100%
Nem, előtte kellett volna rendesen elintézni.
2023. jan. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!